FinansMAX

Evlenmek İstiyorum Ama Param Yok

Evlenmek istiyorum ama param yok, düğün yapacam param yok, param yok evlenemiyorum.Herşey bir anda olmuştur , hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza sizi dünya da en çok mutlu edecek ruh eşiniz çıkmıştır.GÖöözünüz ondan başkasını görmüyordur ve beraberken çok iyi vakit geçiriyorsunuzdur. Onunla iken mutlusunuzdur ve bir süre sonra size beklenen soruyu sorar ; ” Ne zaman evleneceğiz?”.

Aslında bu sizinde çok istediğiniz birşeydir. Sevdiğiniz insan ile evlenmek hayatınızda belkide yapabileceğiniz en doğru şeylerden biridir.Ancak bazen durum o kadar basit değildir.Eğer bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen buraya şu soruyu sorarak geldiniz , evlenmek istiyorum ama param yok ne yapabilirim ?

Param Yok Evlenemiyorum

Bu makalemizde size bu durumla nasıl başa çıkabileceğinizi ve evlenmek için ihtiyacınız olan parayı nasıl bulabileceğinizi anlatacağım. Öncelikle şunu söylemeliyim zor olacaktır ama mümkünse borç almadan mümkün değilse en az borç ile evlenmek sizi ileride mutlu edecektir. Çünkü eğer borç ile evlenirseniz  evlilik anında evet hayatınızın en mutlu anını yaşarsınız, ancak ilerleyen yıllarda param yok diyebilirsiniz ve borcunuzu ödeyemediğiniz zamanlar olur ise yada ay sonu ne yapacam sorusunu sormaya maaş gününden itibaren sormaya başlarsanız bu durum hem sizi hemde eşinizi yıpratabilir.

Parası Olm

Param yok evlenemiyorum diyenlerdenseniz eğer bu makalede sizin acil para kazanmanızı sağlayacak yöntmelerden bahsedeceğiz.Ayrıca yeni açtığımız İş Fikirleri kategorimizi ziyaret ederek düşük bütçe ile hatta çoğu zaman sermayesiz para kazanabileceğiniz işleri öğrenebilirsiniz.

Peki borç almadan nereden para bulabilirim , para olmadan nasıl evlenebilirim ?

  • Para Biriktirmeye başlayalım.

Öncelikle 1 tl bile olsa bunu biriktirmeye başlayın. Akşam eve geldiğinizde cebinizde olan bozuk paraların tamamını kumbaraya atarak buna başlayabilirsiniz.Hatta sevdiğiniz kişide bu duruma katkıda bulunabilir bunun için her ay maaşlarınızın bir kısmını kenara atarak bu parayı bankadan açacağınız ortak  hesap ile biriktirebilirsiniz. Damlaya damlaya göl olur sözünden esinlenerek  kısa süre içerisinde bir miktar para biriktirmiş olursunuz.

  • Ek İş ile Ek Kazanç

Ek iş yaparak biraz daha fazla yorulabilir ama daha fazla para kazanabilirsiniz. Eğer genç bir erkekseniz bu duruma enerjiniz yetecektir.Geceleri bir barda veya hafta sonları bir kafede garsonluk yaparak ek kazanç ile kısa sürede birikim yapabilirsiniz.

  • Harcamalarınızı Kısıtlayın

Eğer alkol veya tütün ürünleri kullanıyorsanız bunları azaltabilir hatta vazgeçebilirsiniz.Bir süre aburcubur veya gerçekten sizin ihtiyacınız olmayan ürünleri almaktan vazgeçerek aylık 300 TL ile 1.000 TL arasında bir harcamadan kurtulabilir ve ciddi bir birikim yapabilirsiniz.

  • Değerli ama ihtiyacınız olmayan ürünleri satın

Bir süre rahatlığınızdan ve lüksünüzden ödün verebilirsiniz. Acil para ihtiyacınız varsa evlilik öncesi birikim yapabilmek için bazı değerli eşyalarınızı satabilirsiniz.Örneğin son model bir telefonunuz varsa bunu satarak daha az fiyatlı bir telefona geçebilirsiniz.Bu durumu diğer sahip olduklarınız içinde yapabilirsiniz.

  • Evlilik Kredisi 

Devlet artık yeni evleneceklere katkı olabilmesi için yeni evlenenlere evlilik kredisi vermektedir.Bu kredi faiz oranları düşük oranlı olup ödemesi daha kolay olacaktır.Evlenmek istiyorum ama param yok diyenler için hazırlanmış bu kredilere bu sayfada gördüğünüz kredi reklamları ile ulaşabilirsiniz.Kredi başvurusu yapabilmek için ise bankalara müraacat ederek online evlilik kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Etiketler: