FinansMAX

Evkur Taksit Ödeme Nasıl Yapılır?

Evkur Taksit Ödeme Nasıl Yapılır?

Alışveriş yapmak her birimizin büyük zevk aldığı bir şey. İnternetten, televizyon reklamlarından veya telefonumuzdaki sosyal medya hesapları üzerinden gözümüze çarpan bir ürünü alıp kullanıyoruz. Ancak bazen alışveriş yaparken karşımıza hiç tahmin edemeyeceğimiz bir engel çıkıyor. Ödeme nasıl yapılır? Kredi kartıyla mı, nakit mi, borçlanma senedimi vs. vs. Her firmanın kendine özgü geliştirdiği bir ödeme sistemi var. Sizlere bu firmalardan biri olan Evkur firmasının Evkur taksit ödeme nasıl yapılır? Konusu hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Evkur taksit ödeme nasıl yapılır? İşlemi hakkında sizle bilgi vermeden önce bilmeniz gereken önemli bir şey var. Pratik olarak internet üzerinden dahil olarak kolaylıkla yapabileceğiniz Evkur taksit ödeme işlemleri hayatınızda sizleri zora sokmayacak işlemlerin başında geliyor. Eski yıllarda bildiğiniz bir Evkur mağazasına giderdiniz. Burada adınıza düzenlenen senet ödemelerini takip eder ve her ay taksit gününde ödemenizi yapmak için alışveriş yapmış olduğunuz Evkur mağazasına giderdiniz.

Hem Evkur hem de Evkur’dan alışveriş yapanlar için zor bir süreç yaşanıyordu. Teknolojinin bizlere getirmiş olduğu fırsatları değerlendiren Evkur, artık bu ödemeler hususundaki sorunları mobil uygulamalar ve internet siteleri üzerinden çözüme ulaştırmış durumda. Yapılacak olan alışveriş karşılığında müşterilerine internet siteleri üzerinden veya mobil uygulamalar ile olaylık sağlıyor. Nasıl mı? Öncelikle Evkur’a ait resmi internet sayfasını ziyaret ediyorsunuz. Beğendiğiniz ürünleri kredi kartı veya banka kartınız ile ödeme yapabiliyorsunuz. Sadece bu seçenek te yok tabi ki. Müşterisi olduğunuz bankanız üzerinden Halkbank ve Yapı Kredi Evkur Borcu Ödeme işlemi sayesinde sanki normal bir para transferi yapar gibi işlem yapabilirsiniz. İyi de bu işlemleri nasıl yapmamız gerekiyor diye soruyorsanız. Yazımızın devamında merak ettiğiniz tüm ayrıntılar ve bilgiler sizlere aktarılacaktır.

Evkur Taksit Ödeme Nasıl Yapılır?

Evkur mağazalarında birbirinden farklı kategorilerde ürün bulundurmaktadır. Her kategori içerisinde de çeşitli modellerde farklılık göstererek kendi ürün çeşitliliğini arttırıyor. Sahip olduğu bu çok geniş yelpazeye ve ürün çeşidine sahip ürünlerini satışa sunan Evkur, milyonlarca kişiye ürün satarak Pazar payını genişletiyor. Evkur mağazaları, milyonlarca müşterisine, yüksek fiyata sahip ürünleri, uygun taksit seçenekleri ile sunarak müşteri memnuniyetini de ihmal etmiyor. Alınan ürünlerin ödemelerini ise

Evkur borç ödeme sayfası üzerinden kredi kartınız ile ödeyebiliyorsunuz.  Ayrıca alışverişinizi hem online olarak hem de Evkur mağazalarına giderek alışveriş yapabileceğinizi de hatırlatalım. Evkur’un alışverişini internet üzerinden yapan müşterilerinde ayrıca alışverişler için ücretsiz teslimat seçeneği de bulunuyor.

Yapılan alışveriş sonrası sipariş verdiğiniz ürününüz sorunsuz olarak tamamlanan teslimatlar ile sonuçlanıyor. Evkur bu şekilde güvenilir bir alışveriş seçeneğini müşterilerine sunmaktadır. Yapmış olduğunuz alışverişe ait taksit ödemelerinizi ise internet üzerinden gerçekleştirmek için yapmanız gereken sadece evkur.com.tr adresine girerek ödeme yapabiliyorsunuz.

Evkur Borç Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yapmış olduğunuz alışveriş sonrası eğer taksitli bir alışveriş yapmış iseniz; Evkur taksit ödemesini yapmak için farklı yöntemler vardır.  Bu yöntemlerden birisi Halkbank veya Yapı Kredi internet bankacılığınız mevcut ise bu bankalara ait hesabınızdan kolay bir şekilde ödemeniz yapabilirsiniz.

Ayrıca internet bankacılığı kullanmıyor iseniz sizlere en yakın Evkur mağazasına giderek şubeden taksit ödemenizi yapabilirsiniz.  Müşterilerine iki ayrı ödeme seçeneği haricinde farklı bir ödeme seçeneğini daha müşterilerine sunuyor. Evkur mağazasına ait internet sitesine giriş yaparak da ödeme ekranından ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.  Evkur resmi sitesinin ödeme ekranında yer alan Halkbank ve seçenekleri ile eğer bu bankalarda hesabınız mevcut ise ödeme yapabilirsiniz. Ödeme ekranında yer alan Evkur senet Yapı Kredi borcu ödeme işlemi için sırası ile şu adımları yapmanız gerekiyor.

İlk önce Evkur’un resmi internet sitesine giriş yapmalısınız. Gelen ekranda karşınıza çıkan ilgili bölüme T.C kimlik numaranızı yazıyorsunuz.  Bu işlem sonrası güvenlik kodunuzu onaylayarak “Devam” seçeneğine tıklıyorsunuz.

Burada sizlere fatura seçimi ekranı gelecektir. Ekran üzerinde ödemek istediğiniz faturayı seçmelisiniz. Ödemek istediğiniz faturayı seçtikten sonra   devam ediyorsunuz.  Ekranda yer alan “Ödeme Bilgisi” bölümüne; kredi kartı bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak giriniz.  Bilgilerinizi kontrol edip doğru girdiğinizden emin olunuz.  Daha sonra “Devam” butonuna tıklayarak devam ediyorsunuz. Şu ana kadar geldiğiniz tüm adımların doğruluğunu kontrol edip, herhangi bir sorun olmadığında “Onay” butonuna basıyorsunuz. Karşınıza Evkur sayfasına ait şifre giriş sayfası gelecektir. Şifre giriş bölümüne ise cep telefonunuza gelen onay kodunu giriyorsunuz. Onay kodunu da başarılı bir şekilde girdikten sonra ödemeleriniz yapmış olacaksınız.  Tüm işlemler sadece bu kadar!

Ödeme işleminiz başaralı bir şekilde tamamlandığında ise ekranda “Teşekkürler. Ödemeniz Alınmıştır” yazısının gelmesi gerekmektedir. Bu yazıyı görene kadar sayfadan çıkış yapmayınız.  Ekrana “Teşekkürler. Ödemeniz Alınmıştır” yazısı geliyor ise ödeme işleminizi başarı ile tamamlamış oluyorsunuz.

Evkur’da olan taksitlerinizi kolay bir şekilde ödemenin başka bir yolu ise Yapı Kredi Bankası  ile ödeme seçeneğidir. Sorunsuz bir şekilde taksitinizi ödeyebilirsiniz. Bu ödeme seçeneği için ilk yapacağınız işlem Yapı Kredi internet bankacılığı hesabınıza giriş yapmanızdır.  Yapı Kredi internet bankacılığı hesabınıza giriş yaptıktan sonra kredi kartı ile ödeme seçeneğini seçerek ödeme işlemini başlatmanız gerekiyor. Gelen Ödeme sayfasında izleyeceğiniz adımlar şu şekilde.

Yapı Kredi Mobil / Ödemeler / Hızlı Kurum Arama

Yukarıda belirtilen  adımları izleyince karşınıza çıkan ekranda, “Hızlı Kurum Arama” bölümü gelecektir. Burada bulunan arama alına “Evkur” yazmalısınız.  Karşınıza sizlerden T.C kimlik numaranızı ve güvenlik kodunu isteyen bir boş ekran gelecektir. Bu ekranda belirtilen ilgili yerlere öncelikle T.C kimlik numaranızı giriniz. Daha sonra diğer doldurmanız gereken yer olan olan güvenlik kodunu da giriniz. Tüm işlemleri yapıp bilgileriniz kontrol ediniz. Bilgiler doğru ise devam seçeneğini tıklayarak devam ediyorsunuz.

Karşınıza Evkur dan yapmış olduğunuz alışveriş ürünlerine ait  ödemeniz gereken faturalara ait döküm listesi çıkacaktır. Bu fatura listesinden  ödemek istediğiniz faturanızı seçin ve devam seçeneği ile devam edin.  Fatura seçimi sonrası kredi kartı bilgilerinizi doğru olarak giriniz. Yapmış olduğunuz işlemleri tekrar kontrol edip  “Onay” seçeneğine tıklayarak ödemenizi gerçekleştiriyorsunuz. Ayrıca yapmış olduğunuz taksit ödemesine ait dekontuda indirebilirsiniz.

HalkBank ile Evkur Taksit Ödeme

Evkur  müşterilerine farklı bir ödeme seçenekleri sunarak müşterilerine kolay alışverişin önünü açmaya devam ediyor. Yapılan alış veriş sonrası müşterilerine sunduğu diğer ödeme seçeneği ise  Halkbank aracılığı ile oluyor.

Evkur’da olan taksit ödemelerinizi tek tıkla HalkBank internet bankacılığı sayesinde ödeme imkanına sahip olabilirsiniz. Ödeme işlemini yapabilmek için, Evkur mağazasına ait  internet sitesine giriş yaparak  da ödeme ekranından ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.  Evkur  resmi sitesinin ödeme ekranında yer alan Halkbank seçenekleri ödeme yapabilirsiniz.

İlk önce  Evkur’un resmi internet sitesine giriş yapmalısınız. Gelen ekranda karşınıza çıkan ekranda Halkbank ödeme seçeneğine tıklıyorsunuz.  Çıkan sayfada belirtilen adımları sırası ile yapıp sizden istenilen  bilgileri  doğru şekilde girerek ödeme işleminizi yapabiliyorsunuz. Yapmış olduğunuz ödeme işleminizi en pratik ve güvenilir bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Halkbank internet bankacılığı ile yapmış olduğunuz ödeme Evkur ödeme otomasyon sistemine anında yansıtılacaktır.

Yapmış olduğunuz alışveriş sonrası düzenlenen Evkur taksit ödemelerinin gecikmesi veya ödenmemesi durumunda tarafınıza  borç ödememesi nedeni borcunuz faiz artışı ile arttırırlır. Ödemeniz gereken  aylık taksit ödemelerinizin  sadece bir taksit ödemesini geciktirirseniz , gecikme faizi ile sadece faiz arttırımı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.  Eğer yapmış olduğunuz taksit ödemesini yapmayıp,  bu taksit gecikme ödemesi 2 taksiti bulması halinde  Evkur’un yetkili departmanları tarafından sürekli olarak aranabilirsiniz. Sizleri arayan departman personeli ödemeniz gereken taksit tutarının tarafınızca  ödenmesi için ilgili hatırlatmayı yaparak sizi borcunuzun ödemesi hususunda uyarma durumuyla karşılaşabilirsiniz. Eğer bu hatırlatmalara rağmen   3. Taksit ödemenizi de geciktirirseniz, ödeme gününüzden sadece bir gün geçmesi ile hakkınızda ihtarname ile uyarı alabilirsiniz.  Tüm bu uyarı ve hatırlatmalar sonra ödemekle mükellef olduğunuz borç bedelinizi ödememeniz halinde hakkınızda  yürütülecek olan icra  işlemleri ile karşılaşmanız çok mümkün ve olası bir durumdur.

Halkbank Evkur senet ödeme işlemlerini aşağıda belirtilen adımları takip ederek ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Mobil uygulaması ya da Halkbank internet bankacılığına giriş yapılır,
  • Giriş yaptıktan hemen sonra çıkan menüden “Ödemeler” bölümü seçilir,
  • Ödemeler sayfası açıldığında “Kurum Arama” bölümüne tıklanır,
  • Çıkan arama bölümüne “Evkur” yazarak borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Evkur borç bedelinizi ve taksitlerinizi ödemek için izleyeceğiniz başka bir yöntem daha bulunmaktadır. Şahsınıza ait hangi bankada hesabınız varsa, hesabınızın olduğu bankaya ait bankanın ATM’ sine giderek ödemenizi yapabilirsiniz. Ayrıca mevcut taksitlerinizi ödemek için bir başka çözüm yolu ise taksit ödemesi ise havale yöntemidir. Bankacılık işlemlerinizle havale yaparak da Evkur taksit ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bu işlemleri Evkur mağazalarına gitmeden mobil üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Evkur Senet Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Kullanıcılarımızın sürekli sormuş olduğu diğer bir soru ise adıma düzenlenmiş  olan borç senetlerimi ödememem halinde hangi yaptırımlarla karşılaşabilirim ? sorusu oluyor.  Borçlu olduğunuz senet borçlarını tarihlerini geciktirmeksizin , ödemekle yükümlü olduğumuz borçlar arasında yer almaktadır.  İster Evkur  olsun isterse de Evkur benzeri firma ve kuruluşlardan  yapacağınız alışverişlerde de firmalar sizlere farklı ödeme seçeneklerinden biri olan senet ile ödeme seçeneği sunar. Firmalar, almış olduğunuz ürünün bedeli olan borcunuzu belirtildiği senetleri düzenlerler. Düzenlenen bu senetleri ise sentin ödeme tarihinde  ödemeniz gerekiyor. Sadece senetleriniz için ödeme  yapmanız yeterli olmayıp ayrıca yaptığınız ödeme sonrası ödeme yapıldığına dair  tanzim edilen  ödeme dekontu ile birlikte yapılan senedi iade almanız da gerekir. Borçlanmış olduğunuz senetlerin ödenmemesi durumunda ise birçok yasal yaptırım ile karşı karşıya gelme durumunuz vardır. Şimdi her ne kadar can sıkıcı olsa da sizlere bu yaptırımlardan söz edelim.

Ödemekle yükümlü olduğunuz Senet borcunun ödenmemesi durumunda karşılaşabileceğiniz olası yasal yaptırımlar hakkında ve tanzim edilecek senedin nasıl doldurulacağı ve senet doldururken dikkat etmeniz gerekenleri belirten  bir makale hazırladık. Dilerseniz “Senet doldurma” isimli makalemizden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Evkur taksit ödeme işlemin de dikkat edilmesi gereken husus taksitlerinizi gününde ödenmesi olması gereken işlemlerin başında geliyor. Eğer ödemek ile yükümlü olduğunuz senet borcunuzu ödemezseniz, senedinizin ödeme tarihi geçtikten sonra firma senet üzerinden icra takibi başlatabilir.  Başlatılan icra takibi sonrasında ise borcunuza ek olarak bir de avukatlık ücretleri yansıyacaktır. Yapmanız gereken borç ödemesini yapmadığınız için de, ödeme yapmadığınız süre kadar, borçlu olduğunuz firmanın belirlemiş olduğu faiz oranları ile karşılaşmanız oldukça olağan.

Evkur Taksit Sorgulama ve Ödeme Nasıl Yapılır?

Kullanıcılarımızın merak ettiği değir bir konu ise Evkur taksit sorgulama işlemidir. Neden diyecek olursanız, senet ödemeleri maalesef ki  ihmal edilebiliyor. Bu ihmal neticesinde ise senet borcu geç tarihli olarak ödendiğinden, borçlu kişiler hukuksal problemler yaşayabiliyor. Bu nedenle de Evkur müşterilerine kolaylık sağlamak amacı ile güncel Evkur resmi sayfasında bu hususu çözmeye çalışmış. Evkur resmi internet sayfasını kullanarak Evkur senet sorgulama ya da Evkur borç sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu sorgulama işemeni yaptıktan sonra eğer hakkınızda ihmal ettiğiniz varsa borçlarınızı görebiliyorsunuz. Mevcut borçlarınızı da yine bu sorgulama sayfasından ödeyebilirsiniz.

Dilerseniz Evkur’un sizlere en yakın olan mağazasına nüfus cüzdanınız ile birlikte başvuru yaparak da sorgulama yapabilirsiniz. Evkur sistemi tüm mağazalarının kullanmış olduğu tek sistem olduğundan, sadece alışveriş yaptığınız mağaza değil; tüm Evkur mağazalarından güncel borç bilginizi öğrenebilirsiniz. Ödemelerinizi de bu sistem üzerinden mağazalardan gerçekleştirebilirsiniz.

Evkur Taksit Ödeme İşlemi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Evkur mağazaları hakkında müşterilerin mutlaka bilmesi gereken ödeme şekillerini sizlere kısaca anlatmaya çalıştık. Evkur mağazalarından alışveriş yapmak için birden fazla seçenekler bulunmaktadır. Evkur ürünlerini almak için ülkemizin her ilinde bulanan Evkur mağazalarından size en yakın şubeye giderek beğendiğiniz ürünleri rahatça satın alabilirsiniz. Alış veriş yapma seçeneklerinizden biri de online hizmetlerden yararlanarak cep telefonlarınızdan ve bilgisayarlarından istediğiniz ürünü inceleyebilir ve beğendiğiniz Evkur ürünlerini satın alabilirsiniz.

Evkur’un milyonlarca müşterilerine sunduğu çeşitli ödeme seçeneklerinden de rahatlıkla ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Evkur un müşterilerine sunduğu ödeme şekilleri ise; Evkur internet sayfasından ister peşin isterseniz de taksitli alış veriş yapabilirsiniz. Ayrıca Bankamatik ve kredi kartlarınızla sizlere uygun olan ödeme planlarını inceleyerek alış veriş yapma fırsatlarına sahipsiniz.

Evkur’un müşterilerine sunduğu bir diğer ödeme şekli ise Halkbank ve Yapı kredi bankacılık hizmetlerinden yararlanılarak yapılmaktadır. Bu ödeme yöntemini tercih eden Evkur  müşterilerinin Halkbank veya Yapı Kredi internet bankacılığına sahip olması gerekiyor. Halkbank veya Yapı Kredi bankalarına ait banka hesabınız mevcut ise bu bankalara ait hesabınızdan kolay bir şekilde ödemeniz yapabilirsiniz.

Diğer bir ödeme şekli ise; internet bankacılığı kullanmıyor iseniz sizlere en yakın  Evkur mağazasına  giderek şubeden taksit  ödemenizi yapabilirsiniz.  Evkur mağazasına ait  internet sitesine giriş yaparak  da ödeme ekranından ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.  Evkur  resmi sitesinin ödeme ekranında yer alan Halkbank ve seçenekleri ile eğer bu bankalarda hesabınız mevcut ise ödeme yapabilirsiniz.

Bu bölümde ise siz müşterilerimiz Evkur Ödemeleri  hakkında sorulan sorular ve bu sorulara verilen cevaplara yer vereceğiz.

Evkur Telefonlara Kaç Taksit Yapıyor?

Evkur mağazalarında birçok ürün bulunmaktadır. Bu ürünler içerisinde elbette ki cep telefonları önemli bir yer tutuyor. Her markaya ait son model akıllı cep telefonlarına (Samsung , Apple, Huawei, Sony ve Oppo Evkur’un müşterilerine sunmuş olduğu senet ödeme seçeneği ile 6 aylık eşit taksitlerle sahip olabiliyorsunuz.  Sahip olmak istediğiniz cep telefonunu alırken herhangi bir ön ödeme koşulu olmadığı gibi, dilerseniz bütçenize göre  ön ödeme yaparak taksit tutarını da azaltabiliyorsunuz.

Evkur Taksit Ödemeleri Hangi Bankalara Yapılıyor?

Evkur taksit ödemelerini yaparken Halk Bankası ve Yapı Kredi aracılığı ile taksit ve ödemeleriniz rahatça yapabiliyorsunuz. Her iki bankanın da mobil uygulamasını veya internet bankacılığını kullanarak “Ödemeler” sayfasından size ait olan senet borçlarınızı görebilir ve Evkur taksit ödemeleri seçeneklerinden yararlanarak bu ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Evkur pazar günleri ödeme alıyor mu?

Evkur mağazalarında Pazar günü açık olan mağazalara giderek ödeme yapabiliyorsunuz. Ancak hafta sonu günlerinde ve hafta içi mesai saatleri dışında internet üzerinden taksit ödemesi yapılmamaktadır.