FinansMAX

Ev Hanımlarına Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veren birçok banka bulunuyor. evde oturan kadınlar oturdukları yerden iş yapmak veya evin bütçesine katkıda bulunmak için ihtiyaç kredisi çekmek isterler. Ancak bankalar kredi verirken sigortalı bir işin ve gelirin olmasını ister. Ev hanımlarında gelir ve sigorta olmadığından bankaların ev hanımlarına ihtiyaç kredisi verip vermeyeceği merak konusudur.

Teşvikli ve teşviksiz olarak bazı bankalar ev hanımlarına kredi verebilir. Bu bankalar Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, TEB, Garanti Bankası, İş Bankası, Denizbank, QNB Finansbank ve HSBC olarak sayılabilir.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Çekebilir?

Gelir belgesi bulunan ve findeks kredi notu yüksek olan ev hanımları kredi başvurusu yapabilirken gelir belgesi olmayan ev hanımları yalnızca ipotekli ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunabilir. Ev hanımları hem kredi çekerken hem de kredi kartı çıkarırken birçok zorlukla karşılaşır. Bankalar gelir belgesi olmayan kişilere kredi vermek istemez. Ancak bunun için kampanyalar ve fırsatlar sunan birçok banka bulunuyor. bazı bankalar ev hanımlarına 1000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verebiliyor.

Ancak ev hanımlarına kredi verilebilmesi için düzgün bir banka sicili isteniyor. Kredi kartı ödemelerinin düzenli olması, kredi borcu varsa taksit ödemelerinin düzenli yapılıyor olması gibi hususlar, ihtiyaç kredisi çekmek için önemlidir.

Ev Hanımları İçin İpotekli Kredi Başvurusu

İpotekli kredi imkanından yararlanmak için ev hanımlarının ipotek olarak gösterebileceği taşınmaz mallarının üzerinde olması ve başvuruyu bireysel olarak şube üzerinden yapması gerekir. Eğer ipotek edilecek mal ortaksa, kredi almak için tarafların da onayı gerekir.

İpotekli olarak verilecek kredi miktarı da ipotek edilecek taşınmaz malın ekspertiz değerine göre belirlenir. Bankalar, ipoteğin ekspertiz raporunu talep eder ve en yüksek kredi miktarı belirlenir. Taşıt, konut ve arsa gibi ipoteklerde de farklı yüzdelik dilimler bulunur. Örneğin Ziraat Bankası, ipotekli kredi için konutlarda ekspertiz değerinin %80’ini verirken, iş yerlerinde %75’i, imarlı arsalarda ise %50’si oranında kredi verir.

Girişimci Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

Girişimci ev hanımlarına kredi veren birçok banka bulunuyor. gelir belgesine sahip olan ve bankacılık geçmişi temiz olan ev hanımlarının borçlarını düzenli ödemesi durumunda bankalar kredi fırsatları sunar. Başvuru şartlarını bankaların web sitelerinden öğrenebilir, devlet destekleri için kamu bankalarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir Mi?

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar gelir belgesi ibraz edilmesi durumunda, kredi kartı başvurularını onaylarlar. Her banka, kredi kartı başvurusunda bulunan kişilerin bankacılık geçmişlerine ve borçlarını düzenli ödeyip ödemediklerine bakar. Gelir belgesine sahip olmayan kişilerin kredi kartı alması zordur. Evli olan ev hanımlarının eşlerinin onayı ve gelir belgeleri alınarak başvuruda bulunabilir. Bu başvurular şubeden yapılır.

Postane Üzerinden Ev Hanımlarına Kredi

PTT ev hanımlarına kredi veriyor. Geçmişte yalnızca para gönderimleri için kullanılan postane, birçok işlemin yapılabildiği bir kurum haline gelmiştir. Ev hanımlarına da fırsatlar sunarak kredi çekme imkanı tanıyor. Düşük faizli kredi çekebileceğiniz PTT Bank, kredi kullanım işlemlerini anlaşma yaptığı Aktifbank üzerinden gerçekleştirir. N Kolay Kredi adıyla hizmet veren dijital bankacılık sistemine sahip Aktifbank, rahat bir kredi kullanım imkanı sağlıyor.

Kefilsiz, şartsız 18 yaşını doldurmuş olan herkes PTT kredisine başvurabilir ve faiz oranı %2,29’dur. Ancak bu oran kredi notuna göre farklılık gösterir. kredide tahsis ücreti bulunur ve çekilen kredinin 1000’de 5’i oranındadır. PTT üzerinden kredi başvuruları 30 bin TL’ye kadar yapılabilir. En düşük 18 yaşındakiler, en yüksek ise 80 yaşındakiler başvuru yapabilir.