FinansMAX

Ethereum Nedir?

Ethereum nedir diye sorulduğunda neredeyse herkes bir alt coin şeklinde cevap verecektir. Ancak ethereum sadece bir altcoin değil aynı zamanda blockchain sistemini şuan bulunduğu durumdan çok daha ileriye taşıyacak yenilikçi bir sistemdir. Bu sistem daha fazla alt coinin ortaya çıkmasına izin verecek şekilde tasarlanmış ve bu konuda bir öncü olma niteliği taşımaktadır. Blockchain sistemine göre çok daha hızlı bir sistemdir. Sistemin madenciliği daha kolay olduğu için madencilerin büyük ilgisini çekmiştir. Daha sonra ise yatırımcılar değeri çok fazla yükselen ve kar potansiyeli düşen bitcoin yerine yeni bir yatırım aracı olmuştur. Çünkü değeri düşüktür ve sunduğu fırsatlar ile hızla değer kazanma ihtimali yüksektir.

Ethereum Nedir, Nasıl Üretilir?

Etherium nedir, nasıl üretilir? Etherium, bitcoine benzer şekilde madencilik ile üretilir, yani blok işlemler tamamlandıkça madenciler ödül olarak coin alırlar. Yine benzer şekilde madenci ve ethereum miktarı arttıkça blok başına verilen ödül azalmaktadır. Ancak iki coin üretimi arasındaki en büyük fark bitcoin madenciliği için büyük bir işlemci gücü veya ekstra aparat kullanılması gerekir. Ancak ethereum madenciliği için asıl etken ekran kartının gücüdür.

Ethereum ve Bitcoin Arasındaki Farklar

Ethereum sistemi bitcoine göre çok daha yenilikçi ve avantajlıdır. Ehtereum nedir, ethereum sistemi nasıl çalışır? Bu sistem çok daha yenilikçidir, bu sistem ile belirli işlemlerle sınırlı kalmaz birçok yeni altcoin ve yazılım üretebilirsiniz. Ethereum madenciliğinde işlemci gücünden doğan eşitsizlik bozulur ve bu konuda denge sağlanır. Bitcoinin bağlı olduğu blockchain sisteminde bir blok 10 dakikada oluşurken ethereum sisteminde 15 saniyede oluşur böylece işlemler çok daha hızlı gerçekleşir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: