FinansMAX

Ekomini Bayilik Şartları

Perakende satış her dönemde sahip olduğu önemi koruyor, çünkü her ne kadar internetten alışveriş büyük oranda yaygınlaşarak herkes tarafından kullanılsa da insanlar klasik alışverişlerine devam ediyor. Hızlı bir şekilde alınması gereken, tüketim süresi kısa olan birçok şey bu yolla alınıyor. Bunun nedeni biraz da insanların alışkanlıklarıdır. Perakende satış yapan marketler bize geniş bir ürün yelpazesi sunmaktalar ve bu durum tek noktada tüm ihtiyaçları karşılayabildiğimiz için oldukça cazip geliyor. Bu alanda hizmet vermeye 2010 yılında başlayan Ekomini de pazarda önemli yer sahibi olmayı başardı. Tüm Türkiye’ye yayılma hedefi ile işe başlayan firma tüm ilçelere şube açmak için Ekomini bayilik şartları karşılayan kişilere bölgenin durumuna göre bayilik veriyor.

Ekomini Bayilik Şartları

Öncelikle Ekomini bayilik şartları dışında başka önemli hususların da olduğunu belirtmeliyim. Bayilik şartlarını maliyet ve mağaza açısından karşılasanız bile sizi girişimci olarak değerlendirmeye alacaklardır. Diğer yandan mağazayı açmak istediğiniz bölgedeki müşteri potansiyeli ve mağaza sayısı da önemlidir. Şartlara gelecek olursak aslında ekstra bir şey yoktur. En az 30 metrekare dükkan gerekir. Ayrıca bayilik ücretini ödemeniz gerekir. Hem bayilik ücreti hem de başlangıç için gereken ürünleri alabilecek finansmana sahip olmanız gerekmektedir.

Girişimcide Aranan Özellikler

Ekomini bayilik şartları dışında girişimcilerde aranan başka özellikler de vardır. Mağaza açıldığında bu firmayı da temsil etme anlamına geleceği için bazı konulara dikkat edilir. Bakkal, büfe ya da market gibi perakende satış deneyimi ve girişimci bir ruh önemli. İnsan ilişkilerinde güler yüzlü ve anlayışlı bir yaklaşıma sahip olması, sürekli gelişime ve yeniliklere açık olmalı ve değişikliklere ayak uydurmalıdır. Firmanın büyük önem verdiği iş yeri ve çalışan sigortalarının yapılması ve kamera, kepenk alarmı gibi güvenlik önlemlerine dikkat edilmesi bir yatırımcı ve girişimde aranan özelliklerdir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: