FinansMAX

EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar 2022

EFT ve Havale Ücreti 2021

Para transferi hizmetlerinde kullanılan EFT ve Havale işlemleri belli bankalarda ücrete tabi tutulmaktadır. Bazı bankalar ise bu iki işlemi tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirebilmektedir. EFT farklı bankalar arasında gerçekleşen bir transfer işlemidir.

Havale ise aynı bankanın müşterilerinin birbirleri arasında para transferi yapabilmesine imkân tanıyan bir transfer yöntemidir. Bununla birlikte her iki işlem de belli bir ücret karşılığında gerçekleştirilmektedir.

Hangi Bankalar EFT ve Havale Ücreti Almaz?

Bankalar arasında bir para transferi gerçekleştirilecek ise bu işlemleri yapabilmenize imkan tanıyan işlemler EFT ya da havaledir. Bu işlemlerden ücret almayan bankalar arasında şunları saymak mümkündür:

  • Albaraka Türk: EFT işlemlerinizi ücretsiz olarak ATM, telefon, internet ya da mobil üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirme şansı bulunmaktadır.
  • Kuveyt Türk: ücretsiz EFT için telefon, ATM ve mobil ile interneti kullanma şansı vardır.
  • HSBS Bankası: Yalnızca ATM üzerinden ücretsiz olarak EFT ve havale yapılması mümkündür.
  • TEB: Telefon ile ücretsiz para transferi yapılabilmektedir.
  • Ziraat Katılım: ATM ve İnternet ile EFT ve havale yapabilmek mümkündür.
  • Vakıf Bank: Mobil uygulama ile EFT ve havale işlemini ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz.

Bunların yanında EFT için ücretsiz işlem yapılabilecek bankalar arasında Türkiye Finans ve Halk Bankası da bulunmaktadır.

EFT ve Havale İçin En Çok Tercih Edilen Bankacılık İşlemleri

Havale ve EFT konusunda en çok tercih edilen bankacılık işlemi genel olarak Enparadır. Bu tamamen online bir bankacılık işlemi olduğundan kişilerin herhangi bir şekilde bankalara gitmesine gerek duyulmaz. Enpara Finansbank kuruluşudur.

Bu işlem için tüm Finansbank ATM’lerini kullanabilme avantajı bulunmaktadır. Bu bankacılık işleminin çok fazla tercih edilmesinin nedeni ise EFT ve havale işlemlerinde hiçbir şekilde işlem ücreti almamaktadır. Bununla birlikte kart ücreti de alınmadığından kişiler açısından en avantajlı yöntemdir denilebilir.

EFT ve havale işlemleri için bankanın sizden tek istediği bir Enpara hesabınızın olması ve hesabınızda gönderime yetecek kadar para bulunmasıdır. Bunun haricinde herhangi bir şeye gerek duyulmadan birçok bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler: