FinansMAX

Editörlük Yaparak Para Kazanmak

Yeterli geliri elde edemeyen birçok üniversite öğrencisi ya da iş arayan mezun evde iş yaparak iş bulamasa da para kazanma yollarını araştırır. Bu yollardan en mantıklısı online olarak evden çalışmaktır. Evden çalışırken birçok farklı iş seçeneği sizi bekler freelance çalışma, site kurma, grafik tasarım, yazı yazmak gibi.  Eğer bilgisayar başında normalde çok vakit geçiriyorsanız size bir işten bahsedelim; editörlük yaparak para kazanmak. Site sahibi kişiler için içerik hazırlayarak siteyi güncel tutma işini üstlenirsiniz ve iş başına size ödeme yaparlar.

Editörlük Yaparak Para Kazanmak, Site Editörlüğü

Site editörlüğü, editörlük yaparak para kazanmak noktasında en çok tercih edilen yöntemdir. Siz site sahibi ile anlaşırsınız bu anlaşma içerikler için belirli bir fiyat üzerinedir. Bu fiyat genelde her 100 kelime için 1.25 veya 1.5 TL olarak değişir. Her içerik 300-500 kelime arasında olacaktır. Tabi bunlar piyasa ilgili genel bilgiler sizin çalıştığınız kişi çok daha farklı yazılar talep edebilir. İçerik dışında ise sitenin genel düzeni ve SEO ayarlarından siz sorumlu olursunuz. Başka bir görev ise siteye girenlere yardımcı olmaktır. Bu yüzden uzun süre bilgisayarınız açık olmalıdır.

Editörlük Yaparak Para Kazanmak, Önemli Noktalar

Editörlük yaparak para kazanmak konusunda biraz daha inceleme yapar ve püf noktalarına bakarsak önemli olan güncel içerikler üretmektir. Çünkü sitedeki yazılar ne kadar güncel olursa aramalarda görülme ihtimaliniz artacaktır. Diğer yandan SEO ayarlarını yapmayı öğrenmek lazım, hatta bu konuda uzman olmanız daha iyidir. SEO ayarları, aramalar sırasında sitenizin daha ön planda olmasını sağlar ve site sahibinin geliri de artar.  Bu neden le bu ayarları yapabilecek ve iyi içerikler ekleyebilecek kişileri tercih ederler.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: