Bedava İnternet Paketleri

EBA 3 GB Bedava İnternet, Uzaktan Eğitim

EBA Uzaktan Eğitim

Pandemi süreci hayatımızda çok büyük değişiklikler yaşanmasına neden olmuştur. Sanal ve uzaktan eğitim zaten sosyal medya ve Youtube ile başlamıştı. Hatta birçok eğitim ve sertifika programı normale göre çok daha cüzi fiyatlarla dünyanın her yerine eğitim fırsatı tanıyordu. Ama geleneksel yüz yüze eğitimin devlet politikalarına kesin girişi Covid-19 salgını oldu. Çünkü çok hızlı yayılan virüsü en azından yavaşlatmak için toplanma durumlarını ertelememiz ya da alternatif bulmamız lazımdı. Bu alternatif uzaktan eğitimdi ama herkesin interneti yoktu. Bu nedenle GSM operatörleri EBA 3 GB bedava internet kampanyasını başlattı.

EBA 3 GB Bedava İnternet Kampanyası

Tüm GSM operatörlerinin başlattığı EBA 3 GB bedava internet kampanyası uzaktan eğitimi desteklemek amacıyla başladı. Herkes uzaktan eğitime geçti ancak bazı öğrenciler internet ve teknolojik araçlara sahipken birçok öğrencinin bu imkanlara sahip olmadığı görüldü. Bu yüzden operatörler abonelerine yönelik olarak her hat için 3 GB internet kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında verilen internet sadece EBA uygulaması ve eba.gov.tr’de kullanılabilmektedir. Bu kampanya ile öğrencilerin derse katılımına katkı sağlanması amaçlanmıştır.

EBA 3 GB Bedava İnternet Kampanya Güncellemesi

EBA 3 GB bedava internet kampanyası covid-19 salgını nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğinde ortaya çıktı. Eğitime devam etmek için alternatif yol olarak uzaktan eğitim kararı alındı. Ancak birçok öğrenci internete ulaşamadığı için tüm operatörler 3 GB eğitime destek paketi dağıtmaya başladı. Kampanya yakın dönemde güncellendi ve artık Turkcell ve Vodafone 6 GB destek internet paketi sağlarken, Türk Telekom yeni desteği 8 GB olarak belirledi.  Bu kampanya şuan için 31.12.2020 tarihine kadar aktif daha sonraki süreçte ne olacağını birlikte göreceğiz.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Kampanyaya katılmak için ne yapmalıyım?

EBA eğitime destek kampanyası tüm lider GSM operatörleri tarafından desteklenmektedir. Bu kampanyaya katılmak için yapılması gereken ekstra bir prosedür yoktur.

Kampanya kapsamında ne kadar ek internet hakkı veriliyor?

Kampanya ilk başladığında EBA uygulaması ve eba.gov.tr adreslerinde kullanılmak üzere 3GB internet tanındı. Ama daha sonra yapılan güncelleme ile Vodafone ve Turkcell 6 GB, Türk Telekom 8 GB internet vermeye başladı.

Etiketler

Alpagu

FinansMAX Yöneticisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı