FinansMAX

EBA 3 GB Bedava İnternet, Uzaktan Eğitim

Pandemi süreci hayatımızda çok büyük değişiklikler yaşanmasına neden olmuştur. Sanal ve uzaktan eğitim zaten sosyal medya ve Youtube ile başlamıştı. Hatta birçok eğitim ve sertifika programı normale göre çok daha cüzi fiyatlarla dünyanın her yerine eğitim fırsatı tanıyordu. Ama geleneksel yüz yüze eğitimin devlet politikalarına kesin girişi Covid-19 salgını oldu. Çünkü çok hızlı yayılan virüsü en azından yavaşlatmak için toplanma durumlarını ertelememiz ya da alternatif bulmamız lazımdı. Bu alternatif uzaktan eğitimdi ama herkesin interneti yoktu. Bu nedenle GSM operatörleri EBA 3 GB bedava internet kampanyasını başlattı.

EBA 3 GB Bedava İnternet Kampanyası

Tüm GSM operatörlerinin başlattığı EBA 3 GB bedava internet kampanyası uzaktan eğitimi desteklemek amacıyla başladı. Herkes uzaktan eğitime geçti ancak bazı öğrenciler internet ve teknolojik araçlara sahipken birçok öğrencinin bu imkanlara sahip olmadığı görüldü. Bu yüzden operatörler abonelerine yönelik olarak her hat için 3 GB internet kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında verilen internet sadece EBA uygulaması ve eba.gov.tr’de kullanılabilmektedir. Bu kampanya ile öğrencilerin derse katılımına katkı sağlanması amaçlanmıştır.

EBA 3 GB Bedava İnternet Kampanya Güncellemesi

EBA 3 GB bedava internet kampanyası covid-19 salgını nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğinde ortaya çıktı. Eğitime devam etmek için alternatif yol olarak uzaktan eğitim kararı alındı. Ancak birçok öğrenci internete ulaşamadığı için tüm operatörler 3 GB eğitime destek paketi dağıtmaya başladı. Kampanya yakın dönemde güncellendi ve artık Turkcell ve Vodafone 6 GB destek internet paketi sağlarken, Türk Telekom yeni desteği 8 GB olarak belirledi.  Bu kampanya şuan için 31.12.2020 tarihine kadar aktif daha sonraki süreçte ne olacağını birlikte göreceğiz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: