Genel Blog

E- Devlet Üzerinden Abonelik İptalleri Nasıl Yapılır?

E- Devlet Üzerinden Abonelik İptalleri Nasıl Yapılır?

Günümüzde pek çok kullanılan internet ve telefonların aboneliklerini iptal etmek zordur. Bunun için bazı belgelerle, belirli bir zaman geçtikten sonra ancak e-devlet üzerinden abonelik iptali gerçekleştirilebilmektedir.

İstediğimiz zaman istediğimiz şekilde hemen aboneliği iptal etmemiz hemen mümkün değildir. Bu yüzden birçok iptallerden gerçekleşmeden sonlandırılmaktadır. Fax çekmek gibi zor işlemler istendiği için aboneler de bu durumdan sıkıntı çekmektedirler.

Artık birçok aboneden şikâyet geldiği için bu duruma bir kolaylık getirmek durumunda kaldılar. Bayi ve şubelere gitmeden, fax gibi zor işlemleri yapmadan abonelik iptali yapmak artık çok kolay.

Saatlerce telefon üzerinden verilen müziği dinlemek ya da randevu boşluklarını kontrol edip değerli vaktinizi hem şubeden hem de telefonla beklemeyerek kolaylıkla halledebilmeniz mümkündür. Yapacağınız birkaç adım şunlardır;

  • İlk olarak E- devlete girerek abonelik iptal talebi oluşturmanız,
  • Kişisel bilgilerini kontrol edip doğrulamanız,
  • Feshetmek istediğiniz aboneliği seçmeniz,
  • Abonelik fesih belgesini imzalamanız gerekir.

Bunun dışında e-devlet hesabınıza da girerken şifrenizi unuttunuz veya hesabınızla alakalı bir güvenlik problemi yaşadıysanız da birkaç seçenekle bu durumdan kurtulmanız mümkün, içinizin rahat olması bizim için de önemlidir.

Nasıl giriş yapacağınız da merak ediyorsanız;

E-Devlet üzerinden kullanıcı adınızla ve şifrenizle giriş yapın. Daha sonra kimliğinizi doğrulamanız için mobil imzanız, TC kimlik kartınız ve bankacılık uygulamaları üzerinden doğrulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı