İş Fikirleri

Dunkin Donuts Bayilik Şartları, Dunkin Donuts Hakkında

Dunkin Donuts Bayilik Şartları, Dunkin Donuts Hakkında Bilgiler Makalemizde !!!

Amerikan kültürünün vazgeçilmez parçalarondan biri hiç şüphesiz donutlardır. Polisiye filmlerde gözlerimiz donutları arar. Hal böyle olunca da dünyanın en ünlü donut devinin de ABD merkezli Dunkin Donuts olması sürpriz değildir. 1946 yılında kurulan ve işçilere yemek servisi veren Industrial Luncheon Services isimli şirket büyük bir başarıya imza atmış ve birkaç yıl içerisinde büyük bir kar elde etmiştir.  Şirketin sahibi Massachusetts’te Open Kettle isimli bir dükkan açmış ve daha sonra dükkanın adını 1950’de Dunkin Donuts olarak değiştirmiştir. Böylece Dunkin Donuts efsanesi ortaya çıkmıştır. Küresel piyasada ve Türkiye’de güçlü bir firma olan Dunkin Donuts size ortaklık fırsatı sunmaktadır. Dunkin Donuts bayilik şartları isimli yazımız ile size bilgi vermeye çalışacağız.

Dunkin Donuts Bayilik Şartları

Dunkin Donuts dünyanın en büyük bayilik sistemlerinden birine sahiptir ve diğer birçok firmaya örnek teşkil etmektedir. Bu yüzden diğer firmalara benzer bayilik şartları talep edilmiştir. Dunkin Donuts bayilik şartları; sabıka kaydı, kredi geçmişi ve aktif varlık testi ile başlamaktadır, kısaca ilk adım durum tespiti yapılması ve başvuru adayının tanınmasıdır. Bir sakınca yoksa iş planı istenir ve değerlendirilir. Bayilik başvurunuz kabul edildikten sonra artık maliyet bölümü karşımıza çıkar.  Firma bayilik başvurusu yapan bir kişiden 300 bin USD net ve 15o bin USD nakit varlığı olmasını talep eder, bu miktar bayilik açan kişinin sermayesi olacaktır. Eğer bir ortaklık kurulduysa ve bu şekilde başvuru yapıldıysa her bir ortak bahsi geçen maliyet şartlarını karşılamak durumundadır. Bu maliyetin dışında 40 bin ve 80 bin USD arasında bir giriş ücreti talep edilmektedir.

Bir Dunkin Donuts Bayiliğinin Avnatajları ve Dezavantajları

Dunkin Donuts bayilik şartları genel olarak diğer firmalardan çok da farklı değildir ancak maliyetler yüksek gelebilir. Dunkin Donuts bayiliği büyük bir iş ortaklığı demektir. Çünkü firma küresel çapta markalaşmıştır. 7000 işletmesiyle dünyanın dört bir yanında iş yapmakta ve bayilikler vermektedir. Bu durum da bayilik başvurusu yapanlar için büyük bir müşteri potansiyeli ve kar olasılığı demektir. En iyi beş bayilik sisteminden birine sahip olan firma bu konuda desteğini sunmaktadır. Diğer yandan dezavantajlı olan yanı ise Dunkin Donuts’ın bu şartlar yanında başvuran kişinin üretken, girişimci, iş odaklı, çalışkan olması gibi kişisel özelliklerin de değerlendirmeye dahil edilmesidir.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Bayilik sistem içerisinde Dunkin Donuts neler sunmaktadır?

Dunkin Donuts bayilik sistemine kabul ettiği işletmeler için uzman ekibiyle beraber ürün geliştirme, pazarlama ve inşaat alanlarında destek vermektedir.

Bayilik alan girişimciler ve personeller için eğitim nasıl sağlanır?

Girşimciler için öncelikle Dunkin Donuts’ın donut üniversitesi 7 gün 24 saat eğitim vermektedir. Bunun yanında hem personel hem de girişimciler için pek çok eğitim programı bulunmaktadır.

Etiketler

Hamdi

FinansMAX Yöneticisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı