FinansMAX

Domain Alıp Satarak Para Kazanmak

Domain (alan adı), sitelerin kurulması için alınması gereken alan adlarıdır. Örneğin google’un alan adı Google.com’dur. Yeni dönemde ise internetten para kazanan insanlar domain alıp satarak para kazanmak yoluyla gelir elde edebilirler. Her gün birçok yeni site kurulmaktadır, bu sitelerin kurulması için tabi ki birer domain gerekmektedir. Bu domainler ise bir kesim için para kazanma yöntemidir. Yüksek kar potansiyeli taşıyan alan adları bu kişiler tarafından alınıp daha sonra talep eden kişilere daha yüksek fiyatlardan satılmaktadır. Bu yol ile domain alıp satma gibi bir iş sektörü doğmuştur.

Domain Alıp Satarak Para Kazanmak, Domain Nasıl Satın Alınır?

Domain alıp satarak para kazanmak iyi bir gelir yöntemidir. Ancak göründüğü kadar basit değildir. Öncelikle domain almadaki amacımız ticaretini yapmak olduğu için, kendi adına veya bir şirket adına domain (alan adı) olanlardan daha fazla düşünmeniz gerekir. Böylece aldığınız domaini yüksek kar ile satabilirsiniz. Domain almadan önce bir domain kayıt firmasına üye olmanız gerekmektedir. Bu domain kayıt firmasından domain alabilirsiniz ama istediğiniz her alan adını da alamazsınız çünkü daha önceden alınıp alınmadığını kontrol etmeniz gerekir. Daha önceden bir alan adı alındıysa siz bu adı alamazsınız. Bu nedenle öncelikle alan adının alınıp alınmadığını kontrol etmeniz ve daha sonra almanız gerekir. Ancak tabi ki siz domain ticareti yapacağınız için öncesinde iyi bir analiz yapmalısınız.

Domain Alıp Satmadaki Detaylar

İnternet siteleri alan adları ile kurulmaktadır. Bu yüzden bir site kurulmadan önce domain firmalarından alan adı satın alınmalıdır. Domain alıp satarak para kazanmak ise satın alma adımında başlamaktadır. İlk başta bizim düşük fiyatlı ama yakın dönemde fiyatı artabilecek alan adları satın almamız gerekir. Bu yüzden ilk adımda düşük fiyatlı bir domain bulmalı ve daha sonra bu domain için talep arttığında daha yüksek fiyatlardan bu alan adını satmamız yoluyla istediğimiz geliri elde edebiliriz. Bu sektör her gün yeni site kurulan dijital çağda oldukça önemli ve rağbet gören bir iş fikridir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: