FinansMAX

DenizBank Sim Kart Bloke Kaldırma

Telefonunuzun 4.5G’ye uyumlu hale getirilmesi sürecinde, numaranızı farklı bir GSM operatörüne taşımanız durumunda, başka bir cep telefonu kullanmaya başladığınızda veya mobil uygulama ile internet bankacılığı şifrenizi art arda 3 kere yanlış girdiğinizde kartınızın kayıtlı olduğu Sim kartınız bloke olmaktadır. Sim kart blokesi şu anlama gelir: telefonunuz üzerinden blokeyi kaldırmadan hiçbir bankacılık işlemini yapamazsınız. Telefonunuzu tekrardan işlem yapabilir hale getirmek için sim kart blokesini kaldırmanız gerekmektedir. DenizBank Sim kart bloke kaldırma işlemi için size en yakın banka şubesine gidebilir, bir ATM’den blokeyi kaldırabilir, internet bankacılığında kart üzerinden blokeyi kaldırabilir veya Sim blokenizi kaldırmaları için Denizbank Müşteri Hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Dört işlemde de benzer süreçler yaşarsınız. SIM kart bloke kaldırma işlemi yapmak için size ilk sorulan şey T.C. Kimlik Numarası ve diğer kimlik bilgileriniz olacaktır. İzleyebileceğiniz bu yollardan en zor olanı müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. Çünkü müşteri hizmetleri tarafından sorulacak sorulara doğru cevap vermemeniz halinde SIM blokesini kaldırmanız imkansızdır. Bankaların aldığı bu önlemler tamamen sizi ve kartınızı hırsızlara ve dolandırıcılara karşı korumak içindir.

İnternet Bankacılığı ile DenizBank Sim Kart Bloke Kaldırma

SIM kartınızın içinde bulunduğu telefon çalınırsa, kayıp olursa veya SIM kartınızda herhangi bir fiziksel değişim yaşanırsa SIM kartınıza banka tarafından bloke koyulmaktadır. DenizBank internet bankacılığı üzerinden bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey DenizBank resmi web sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapmak ve ‘‘Blokeyi Kaldır’’ seçeneğine tıklamaktır. Bu seçenek üzerinden giriş yaptığınızda kart bilgilerinizi kullanarak blokeyi kaldırabilir ve yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Şubeden SIM Kart Bloke Kaldırma

DenizBank SIM kart bloke kaldırma işlemi için en doğru yol, bir DenizBank şubesine uğramak olacaktır. DenizBank şubesinde bireysel müşteri temsilcisine kimliğinizi verip hesabınızın blokesini kaldırmak istediğinizi belirttiğinizde bloke, temsilci tarafından rahatça kaldırılabilir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: