İş Fikirleri

Chatbot Kullanarak Para Kazanmak

Chatbot Nedir? Yazıyı Okuyabilirsiniz...

İnternetten para kazanmak için her gün yeni bir yöntem ortaya çıkıyor ve bu yöntemler pasif gelir yöntemleri ya da ek gelir kazanabileceğiniz yollardır. Bu nedenle ister bir işiniz ister bir okulunuz olsun bu yöntemler ile para kazanabilirsiniz. Chatbot kullanarak para kazanmak, bu yöntemlerden belki de en yenisi olabilir. Çoğu kişi chatbot nedir ve ne işe yarar bilmezler. Chatbot: sohbet botu olarak Türkçe’ye çevrilebilir. Bir bot olarak sorulan sorulara otomatik cevap vermek üzerine tasarlanmış sistemlerdir. Bu chatbot bir şirket, dernek, iletişim merkezi veya okul için kurulmuş olabilir. Kurulan bu sohbet botları belli bir konuya odaklıdır, odaklandıkları konu hakkında da ya sorulara cevap vererek yardımcı olurlar ya da yönlendirme yaparlar. Yönlendirme alışveriş, uygulama veya bir siteye doğru olabilir.

Chatbot Kullanarak Para Kazanmak, Başlıca Yöntemler

Chatbot (sohbet botu) yeni yeni ortaya çıkan bir sistem ve bu yüzden Chatbot kullanarak para kazanmak denildiğinde kimsenin bir fikri olmuyor. Ancak chatbot büyük bir para kazanma potansiyeli taşıyor. Sohbet botları otomatik olarak yöneltilen sorulara cevap vermek ve insanlarla sohbet etmek üzere tasarlanmaktadır. Bu yöntem ile para kazanmak için kullanabileceğiniz ilk yöntem chatbotları satmaktır. Günümüzde pek çok firma müşterileri ve olası müşteri adaylarına yardımcı olmak için web sitelerinde chatbot kullanır. Siz de oluşturduğunuz chatbotları satın almak isteyen firmalara satabilirsiniz. Bu tür chatbotlar soruları cevaplamaya yönelik olurlar genelde, sadece bazı durumlarda firmalar bu botların yönlendirme yapmasını isterler. Bunun dışında chatbotu kendi elinizde tutarak satış ortaklığı, e-ticaret, tanıtım, reklam, anket doldurma ve trafik yönlendirme için kullanabilirsiniz. Bu yollar ile chatbotu yönlendirme amacı ile kullanırsınız, sohbet botu verdiği cevaplar ile kişileri sizin istediğiniz bir video, uygulama ya da siteye yönlendirir. Bu genelde reklam veya direkt olarak satış yaptığınız bir sitedir.

Hangi Sektörlere Yönelmeniz Avantajlı Olur

Chatbot kullanarak para kazanmak için en önemli konulardan biri de iyi bir sektör seçmektir. Çünkü her şeye bununla başlamaktadır. Bu sektör hakkında internet üzerinde fazla arama yapılması ve fazlaca tercih edilmesi önemlidir. Chatbot kurarak para kazanabileceğiniz bazı avantajlı sektörler eğitim, spor ve fitness, kariyer danışmanlığı ve yabancı dil eğitimi olarak sıralanabilir. Bu alanlarda bir chatbot kurarak daha sonra konu hakkında sorulabilecek soruları tahmin etmeniz ve ideal cevaplar vermeniz gerekiyor.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Chatbotun üslubu ve sohbet haritası nasıl olmalıdır?

Chatbot kurarken bir sohbet haritasını planlamalısınız. Bu planlamaya göre soru sorabilecek kişilerin yaşları, ana konu başlıkları, dil olarak üslubu ve belki de en önemlisi amacı iyi belirlenmelidir. Amacı sorulara cevap vererek insanlara yardımcı olmak ya da bir uygulama veya hizmete yönlendirmek olabilir. Sohbet botunuzu kurmadan önce bunları detaylı şekilde düşünerek temel bir planlama yapmalısınız çünkü bu şekilde başarılı olabilir ve yüksek gelir yakalayabilirsiniz.

Chatbotun maliyeti nedir ve ne kadar kazanabilirim?

Chatbot için bir firmadan hizmet desteği alırsınız ve hizmet almak için de firmaya ortalama 500 dolar ödeme yaparsınız. Para kazanma noktasında ise chatbot sizin aktif olarak çalışmadığınız ve kendi kendine çalışan bir sistemdir. Böylece pasif bir şekilde gelir elde edebilirsiniz. Bot sürekli aktif şekilde çalışır ve böylece günün herhangi bir saatinde soru sorulduğu anda chatbot çalışacak ve dolayısıyla sizin kasanız artacaktır. Aynı anda birden fazla chatbot kurabilir ve çalıştırabilirsiniz. Bu konuda bir üst limit bulunmamaktadır.

Etiketler

Hamdi

FinansMAX Yöneticisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı