FinansMAX

Cardable Nedir – Cardable Site Ne Demek ?

Online alışveriş sitelerinin aldığı güvenlikler ile artık alışveriş esnasında ödeme yaparken bankalar ve ödeme yapmak istediğiniz site tarafından bazı güvenlik önlemleri uygulanmaktadır. Bu uygulamalar birçok sitede farklılık gösterirken genellikle en sık uygulanan önlem kredi kartı sahibinin cep telefonuna kimlik doğrulama sms şifresi göndermektedir.

Bu şifre sayesinde banka güvenlik teyidini almış olup kart sahibinin bilgisi dahilinde ödeme yapıldığını onaylamış olmaktadır.Ancak bazı durumlarda bu şifreye sahip olamayabiliriz. Telefonumuz yanımızda olmayabilir , sms gönderilen telefon eski telefon numaramız olabilir veya ailemizden birinin kartını kullanıp şuan ona ulaşamıyor olabiliriz.Bu gibi durumlarda cardable siteleri kullanarak çok kolay bir şekilde ödeme yapabilir ve alışverişimizi tamamlayabiliriz.Peki cardable site olarak tabir edilen bu anlam neyi ifade etmektedir ?

Cardable Ne Demek ?

Genel olarak güvenliksiz site anlamına gelen cardable terimi günümüzde birçok siteyi barındıran bir anlama gelmektedir.En sık olarak bilinen anlamı ise ödeme esnasında kart sahibinin telefonuna sms doğrulaması göndermeyen  sitelere cardable denmektedir.Yani daha açık olmak gerekirse 3d secure istemeyen sitelere cardable siteler denmektedir.

Cardable siteler ödeme esnasından karttan provizyon miktarı çekerek ödeme işlemini tamamlar böylece birçok kişi cep telefonuna gelen smsi girmekle uğraşmaz ve kolayca ödeme yapabilirsiniz.

Cardable siteler nasıl bulunur ?

3D secure şifresi istemeyen sitelerin listesini sitemizde bulabilirsiniz.Sağ üst taraftaki arama butonuna cardable siteler yazarak sitemizde arama yapabilir ve tüm cardable sitelerin listesini kolayca sitemizde bulabilirsiniz.

Etiketler: