FinansMAX

1300 TL Bakıcı Parası Nasıl Alınır ?

Çalışan annelere 1300 tl devlet desteği, bakıcı parası nasıl alınır, çalışan annelere bakıcı parası yardımı.Kısa süre önce Aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından duyurulan ve sosyal medyada büyük bir yankı uyandıran bakıcı yardımı birçok anne ve anne adayının ilgisini çekmiş durumda.Bakıcı maaşlarının çok yüksek olduğu bu zamanda devlet tarafından yapılan 1300 tl bakıcı parası ile birçok hanenin bütçesinde iyileştirmeler yapılacak.

3 Yıl sürecek bu yardım ile yeni doğan bebekler ve 0-24 aylık yaş aralığına sahip bebeği olan her aile faydalanabilecek.Normal bebekler için yapılan 1300 TL yardıma ek olarak engelli olan bebekler için ise bu yardım 1625 TL olarak belinlenmiş durumda.Başvuru süreci ve 1300 TL bakıcı parası alma şartları hakkında daha fazla bilgiyi makalemizin devamında bulabilirsiniz.

Çalışan Anneye 1300 TL Bakıcı Yardımı

Devlet tarafından 3 yıl boyunca ödenecek olan bu yardımdan faydalanmak için tek şart Annenin SGK’lı bir işte çalışıyor olması.SGK kaydı olan her anne 0-24 aylık bebekleri için her ay boyunca 1300 TL bakıcı parası alabilecek. 11.11.2019 tarihinde duyrulan bakıcı parası yardımını almak için başvurular 13.11.2019 Çarşamba günü başlayacak.

İlk günden yoğun bir katılım beklediğini açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet bakanı Zehra Selçuk bu yardımın sadece belgelenebilir olacak şekilde aktarımını yapıldığını açıkladı.Yani 1300 TL yardımın bakıcıya ödendiğine dair bir belge bakanlığa sunarak her ay bakıcı yardımı almaya devam edebileceksiniz.Projenin 3 yıl süresince devam edeceğini belirten bakan bu sayede çalışan annelere büyük bir destek sağlanacağını belirti.

1300 TL Bakıcı Yardımı Başvurusu

13.11.2019 tarihi itibari ile başvuruya açılacak sistem ile bakıcı yardımı başvuruları yapılabilecek.Başvuru hakkında detaylı bilgiyi sgkegitimlibakici.org adresinden öğrenebilirsiniz.Çarşamba günü açılacak başvurular için kayıt işlemlerini anneler sgk.gov.tr üzerinden yapacaktır.

1300 TL bakıcı yardımı için gerekli evraklar hakkında tüm bilgiyi sgkegitimlibakici.org adresinden öğrenebilirsiniz.3 Yıl boyunca sürecek bu yardımdan faydalanan anneler bu sayede her ay 1300 tl bakıcı parası alacak ve aile refah katkı payına katkıda bulunulacak.Daha fazla devlet destekleri için anasayfamızı ve kategorimizi ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

1300 TL Bakıcı Parası Nasıl Alınır ?

Bakıcı parasını alabilmek için tüm detayları bir üst paragrafta bulabilirsiniz.Ayrıca Bakan Zehra Selçuk tarafından yapılan açıklamada bakıcılık eğitimi alan bakıcılarada tek seferlik 1300 TL bakıcı yardımı yapılacağı belirtildi.

 

Etiketler: