FinansMAX

Burger King Bayilik Şartları

Dünyada her bölgenin ve her kültürün kendine has yemekleri vardır. Amerikan kültüründe ise fast foodlar ön planda çıkar. Fast food kültürünün vazgeçilmezlerinden biri de hamburgerlerdir. Hamburger denince aklımıza ilk olarak Burger King ve McDonalds gelir. Türkiye’de bir girişimciyseniz ve yatırım yapacak bir iş fikri arıyorsanız, Burger King bayiliği açmak karlı bir yatırım olacaktır. Burger King bayilik şartları ise önemli olacaktır. Türkiye’de Burger King Master Franchise hakları TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye aittir. Bu nedenle yapılacak başvuru ana bayiye değil ülke içerisinde yetkili olan TAB gıdaya yapılır. Kendini kanıtlamış ve dünya çapında markalaşmış bir firma olan Burger King ile 20 yıllık sözleşme imzalamak istiyorsanız, Burger King bayilik şartları hakkında önemli noktaları öğrenmelisiniz.

Burger King Bayilik Şartları Hakkında Önemli Noktalar

Burger King bayilik şartları hakkında en önemli nokta adayın kendisidir. Bayilik için adaylarda aranan özellikler; başarılı bir iş geçmişine sahip olmasıdır, girişimcinin tecrübesi önemlidir. Girişimci seçildikten sonra eğitim programına katılır ve bu programın sonunda sertifika alarak bayilik lisansına sahip olurlar. Yirmi yıllığına yapılan sözleşme için girişimciden 500 bin dolar + KDV talep edilir. Bunun yanında aylı ciro pirimi de alınmaktadır, bu ciro pirimi de aylık ciro üzerinden %13’tür. Ana bayi girişimcilere bayilik lisansı verdikten sonra pazarlama, lojistik, reklam, operasyon, satın alma ve kalite kontrol alanlarında destek vermektedir. Konum olarak yoğun bölgeler tercih edilir, işlek cadde ve karayolları, sinema, okul, dershane yakınları ve alışveriş merkezleri Burger King bayiliği için talep edilen yerlere örnek verilebilir.

Bayilik İçin Adaylarda Aranan Özellikler

Girişimciler pek çok farklı sektör ve iş kolunda fırsatları aramakta ve değerlendirmektedir. Gıda sektörü de her zaman canlı ve gerekli olduğu için yüksek kar elde getirebilir. Burger King bayilik şartları da bu dünya çapında yaygınlaşmış ve fast food zincirlerinden en büyüklerinden biri için başvuru yapılabilir. Burger King ana bayi girişimci adaylarında başarılı bir iş geçmişi, gıda ve perakende satış alanlarında deneyim aramaktadır. Daha detaylı bilgi için TAB gıda Franchise Departmanı’na ulaşabilirsiniz. Gerekli departman için 0212 310 66 00 numarasını tuşlayabilir veya franchise@tabgida.com.tr adresi ile bilgi alabilirsiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: