FinansMAX

Burgan Bank Güvenilir Mi?

Burgan Bank Güvenilir Mi?

Burgan Bank çok bilinmeyen ve Türkiye’de hizmet veren bir bankadır. Büyük finans kuruluşlarından biri olan bankanın geçmişi de çok eskiye dayanıyor. Zamanla içerisinde tekelleşen ve holding haline gelen banka adını duyurmuş ve güvenilir bankalar içerisinde yerini almıştır. Eski adıyla Tekfenbank olan banka faaliyetlerine 2012 yılında başlamış ve kökü 1989 yılına kadar dayanıyor. Eurobank ile 2008 yılında ortak olan banka Eurobank Tekfen adını almıştır. Daha sonra Kuveyt kökenli bir banka haline dönüşerek Burgan Bank olarak adını değiştirmiştir. Türkiye dışında Kuzey Afrika, Orta Doğu ülkeleri ve Kuveyt’te faaliyetlerine devam etmiştir.

Burgan Bank’ın Sahibi Kim?

2012 yılında Eurobank Tekfen’e ortak olduğunda hissesinin %99’unu almıştır. Bankanın ismi de 28 Ocak 2012 yılında değişmiştir. Türkiye’de yeni bir banka olarak faaliyet göstermesine rağmen Ortadoğu’daki finans kuruluşları arasında yer alır. Kuveyt’in güçlü sermayesi sayesinde bankada ana hissedarın ekonomik durumu da dikkat çekicidir. Aynı zamanda banka, BDDK tarafından denetime tabiidir.

Burgan Bank, Burgan Grup tarafından kurulmuştur ve yalnızca Türkiye değil Irak’ta da Gulf Bank Algeria adıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Güncel olarak Türkiye’de 35 şubeye sahip olan bankanın bünyesinde 1004 personel çalışıyor ve Türkiye genel müdürlüğü İstanbul Sarıyer’de yer alıyor. Burgan Bank’ta hesap açmak için şubeye giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi çekebilir veya kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.