FinansMAX

Borç Kapatma Kredisi Nedir ve Kimler Yararlanabilir

Kısa süre önce duyurulan ve milyonlarca kişinin ilgisi ile adeta yeni bankacılık trendi olan borç kapatma kredisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmeniz için bu makalemizde size borç kapatma kredisi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Kısa süre önce Başkan Erdoğan’ın yaptığı duyuru sonrası birçok banka kredi borcu olan kişilerin kredi alabilmesini sağlayabilmek için hemde daha fazla müşteriye sahip olabilmek için bankalarında borç kapatma kredisi çıkarmaya başladılar.

Özellikle Ziraat Bankası  , Finansbank ve Garanti Bankası borç kapatma kredisi kampanyaları ile bu sektörde en çok kredi veren bankalar oldular.

Borç Kapatma Kredisi Nedir ?

Borç kapatma kredisi sektörde dağınık bir şekilde oluşan kredileri tek bir merkezde toplamak amacıyla kurulmuştur.Böylece hem bankalar daha büyük kredili ürün sahibi olurken hemde daha çok müşteriye sahip olacaktır.

Başka bankalarda bulunan kredilerinizi hem kısa vadeli hemde uzun vadeli olarak farklı bankalara taşıyabilirsiniz.Borç kapatma kredisi olarak adlandırılan bu kredi hizmetini alabilmek için kredi başvurusu yapacağınız bankada bir banka hesabınız olmalıdır. Peki sicil notunuz bu kredi için yeterli mi  , borç kapatma kredisi alabilir miyim , borç kapatma kredisi almak için gerekli şartlar sorularının cevabını merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam edin.

Borç Kapatma Kredisinden Kimler Yararlanabilir ?

Öncelikle size bir konuda bilgi vermek istiyorum.Borç kapatma kredisi ve kredi yapılandırma birbirlerinden tamamen farklı kredi hizmetleridir.Zira Borç kapatma kredisi farklı bankalarda olan birden fazla kredinizi bir bankada toplamaya verilen kredi hizmeti iken , borç yapılandırma zamanında ödenmeyip gecikmeye girmiş krediler için verilen bir hizmettir.

Tabii ki bankalar sizlere borç kapatma kredisi verirken bazı kriterlere dikkat etmektedirler.Öncelikle bankalar size bu krediyi verirken kredilerinizin zamanda ödenmiş olmasına ve gecikmiş bir borcunuzun olmamasına dikkat etmektedir.Ayrıca borç kapatma kredisi başvurusunda bulunan kişinin kara listede olmaması gerekir.

Borç Kapatma Kredisi Alabilir Miyim ?

Bu kredili hizmetten faydalanabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması , bodrolu bir çalışan olmanız , sağlık sigortanızın yatıyor olması gerekmektedir.Ayrıca kara listeye girmemiş olmanız , düzenli kredili ürünler kullanıyor olmanız ve gecikmiş bir kredinizin olmaması gerekmektedir.

Eğer bu şartları yerine getiremiyorsanız kredi notunuzun yüksek olması yinede borç kapatma kredisi almanıza yardımcı olabilecek kadar önemli bir faktördür.

Etiketler: