FinansMAX

Bloke teminatlı Kredi Nasıl Alınır ?

Kredi notu düşük ve yasal takipte olan kişiler veya icradan çıkmış kredi kartı alamayan kişiler bu şekilde kredi kartı alabilirler.Bu durumlar için bankalar kredi kampanyaları başlatmaktadır.Bunlardan biride teminatlı kredilerdir.Bloke teminatlı kredi nasıl alınır, bloke teminatlı kredi veren bankalar ve teminatlı kredinin avantajlarını bu makalede sizinle paylaşacağız.

Bu kartı kullanmak için tek yapılması gereken bir vadesiz hesaba almak ve istediğiniz kredi kartının limitine göre para yatırmak ve parayı o hesapta tutmaktır.Bankaya yatırdığınız vadesiz mevduata bloke koyacak ve kullanmanıza izin vermeyecektir.

Bloke Teminatlı Kredi Veren Bankalar

  • *Garanti Bankası
  • *TEB
  • *Ziraat Bankası
  • *Kuveyt Türk
  • *Deniz Bank
  • *Finansbank

Bu ürünlerden yararlanmak için ilgili banka şubeleri ziyaret edilebilir.Şube yetkilisi kredi notunuza bloke tutarınıza göre kredi kartınızı onaylayıp,onaylamama hakkına sahiptir.Bu sebeple her ne kadar bu bankalar kredi kartı veriyor olsalar dahi illaki siz alacaksınız diye bir kural anlaşılmamalıdır.

Teminatlı Kartın Limiti Ne Kadar Olabilir ?

Hesaba yatırmış olduğunuz bakiyenin 2000 TL olduğunu varsayalım.Banka bu miktara otomatik olarak bloke koyacaktır.Ancak size verilecek olan kartın limiti 1500 TL ile 1800 TL  arasında olacaktır.

Bloke Teminatlı Kredi Kartının Avantajları 

*Kredi kartı kullanma amacına ulaşmış olursunuz

*Limit düşük olduğu için harcama miktarınız kısıtlı olur ve ödeme yaptıkça kredi notunuz bankalar nezdinde artar.

*Vadeli mevduat hesabı açarak her ay kartınızdan bir miktar için talimat vererek para aktarıp birikim yapmaya başlayabilirsiniz.

*Alışveriş yapabilirsiniz

Bloke Teminatlı Kredi Kartının Dezavantajları

*Kredi kartlarının büyük bir çoğu bulunan kart aidatı ile ilgili itiraz hakkınız bulunmamaktadır.

*Kredi kartı borcunuzu  geciktirip ödemediğiniz durumda banka bloke koymuş olduğu limit sayesinde borcunuzu tahsil edecektir.

*Kredi kartı borcunuz ödenmediği taktirde kartınız kapanma riski ile karşı karşıya kalabilir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartında Bloke Kaldırma

Kart ödemelerinizi zamanında ve düzenli bir şekilde ödediğiniz sürece kredi notunuz düzenli bir şekilde artmaya devam edecektir.Kredi notunuz bankanın prosedürlerine uygun bir seviyeye gelmesi halinde bloke kaldırması muhtemeldir.

Ödemelerinizin düzenli olmaması halinde banka sizi riskli müşteri kategorisinden çıkarmayacağı için blokenin kalkacağı hayal dahi etmeyin.

 

Etiketler: