FinansMAX

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri 2021

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kredi kartı kullanmayan insan sayısı oldukça azdır. Kredi kartı kullanarak elde edilebilecek çok fazla avantaj vardır. Bankalardan kredi kartı alamayanlar için geliştirilmiş olan bir uygulama vardır. Bloke teminatlı kredi kartı alarak, kredi kartı ihtiyaçları karşılanabilir. Sicili bozuk olan kişiler, bu kartlara sıklıkla başvururlar. Bunun sonucunda da kartlarını alarak kullanım sağlayabilirler. Kredi notu düşük olanlara bankalar kredi kartı vermek için çekimse davransa da, bu hizmet sayesinde ihtiyaçlar karşılanabilir. Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalardan bazıları şunlardır;

  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
  • Garanti BBVA
  • TEB
  • Kuveyt Türk
  • Türkiye Finans bankalarından, bloke teminatlı kredi kartı alınabilir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri 2021

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Bloke teminatlı kredi kartı almak isteyenler, bu hizmeti sunan bankalardan herhangi birine başvurmalıdır. Bankaların bloke teminatlı kredi kartları olsa bile bazı değişiklikler olabilir. Bazı bankalar teminatın tamamında bir kredi kartı sunarken, bazıları bir kısmı karşılayacak kadar verirler.

Bankaya böyle bir başvuruda bulunanların istedikleri limitleri önceden banka çalışanlarına bildirmesi gerekir. Eğer ki belirlenen limit karşılanamıyorsa, farklı bir banka denenebilir.  Banka talebine göre teminat belirleyerek bunun gösterilmesi ister. Gösterildiği zamanda kartları kolayca verebilir. Teminat olarak belirtilen tutarların %80’i pek çok banka tarafından karşılanabilir.

 

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Hangi Amaçla Alınır?

Bloke teminatlı kredi kartlarının kullanılmak istenmesinin ilk nedenleri arasında, sonradan kredi kullanılmak istenmesi vardır. Bunun için, sicili bozuk olan ya da durumunu düzeltmek isteyenler bu yola başvurabilir. Bankaların sunulan ürünlerinden olan bu kart sayesinde, kredi notu üzerinde olumlu artışlar olabilir.

Kredi notunun artırılabilmesi için, 3 ya da 4 ay yeterlidir. Fakat bir kişi yüksek tutarlarda kredi kullanmak istiyorsa bunun için 1 yıl kadar beklemesi gerekebilir. Sonrasında istediği tutarlarda kredi başvurunda bulunabilir. Kredi kartı kullanmak, kredi notu yükseltebilmek için çok etkili bir yöntemdir. Dolayısıyla kredi notunu yükseltmek isteyen çok fazla kişi, kredi kartı kullanıma sıcak bakar. İlerleyen dönemlerde puan yükseldikçe, kart limitlerinde artışlarda talep edilebilir.

Etiketler: