FinansMAX

Bitcoin

Bitcoin nedir: Bitcoin son yıllarda büyük bir ivme ile yükselen sanal paraların en önemlisi ve en bilindiğidir. Birkaç yıl önce çok büyük bir talep görerek aşırı bir yükseliş göstermesi ile insanların aklına ilk gelen yatırım araçlarından biri olmayı başarmıştır. Bu zirveden sonra birçok ülke tarafından kısıtlanmaya başlamış ve diğer sanal paralara yatırımlar çekilmeye başlamıştır. Bitcoin sistemi klasik ulusal paralardan çok daha farklıdır. Bu sistemde bir otorite ve fiziksel paralar yoktur. Sistem kendi kendine işler. Bu da güvenlik için önemli bir adımdır.

Bitcoin Nedir, Nasıl Alınır?

Kripto paralar hızla yükselirken konuyu daha önce duymayan kişiler “bitcoin nedir, kripto para nedir” diye sorgulamaya başlamıştır. Bitcoin ticareti ile yatırım yapmak isterseniz alım satım yapabileceğiniz birçok farklı aracı platform vardır. Bu platformlar sizden cüzi miktarlarda komisyon alarak işlemlerinizi gerçekleştirir ve siz de böylece yapmak istediğiniz yatırımı yaparsınız. Sanal bir para birimi olduğu için başka bir yolla alım satım yapamazsınız.

Bitcoin Nasıl Üretilir, Bitcoin Madenciliği?

Bitcoin nedir ve bitcoin üretimi nasıl yapılır? oldukça ilginç ve yeni konulardır. Bitcoin sistemi blockchain sistemidir. Buna göre işlem blokları madenci olarak adlandırılan kişiler tarafından onaylanır ve düzenlenir. Böylece her bloğu tamamlayan madenci için belirli sayıda bitcoin verilir. Blok başına ne kadar kazanacağınız piyasadaki bitcoin sayısına bağlıdır. Sayı ne kadar fazla olursa tavan adetine yaklaşılır bu nedenle de ödül olarak dağıtılan adet de azalır. Bir blok için verilecek olan ödül sistem tarafından belirlenir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: