FinansMAX

Bitcoin Cash Nedir? Nasıl Alınır?

Bitcoin Cash Nedir? Nasıl Alınır?

Bitcoin Cash tıpkı Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin sitemine oldukça benzer bir şekilde kriptografik bir yapı ile güvenli biçimde dağılması sağlanmıştır. Kriptografi okunmaya hazır bir verinin içermekte olduğu bilginin, o bilgiye ulaşması istenmeyen taraflar tarafından çözülemeyecek ve anlaşılamayacak bir şekle getirilmesi ya da kısaca şifrelenmesi adına kullanılan tüm yöntemlere verilen isimdir.

Herhangi bir merkeze bağlı olmayan Bitcoin Cash, kayıtlar üzerinden ilerler. Bitcoin topluluğunda yaşanan sıkıntıların ardından Hard Fox aracılığıyla Bitcoin Cash adında bir kripto para birimi üretilmiştir. Bu bağlamda oluşturulan yeni kripto para birimi Bitcoin Cash için Bitcoin kullanıcıları mağdur edilmemek adına, kullanıcıların cüzdanlarında bulunan Bitcoin miktarına eşit miktarda Bitcoin Cash kullanıcıların cüzdanlarına eklenmiştir. Blockchain’in tümünün yedeklenmiş olması sebebiyle bu anlaşmazlıklar sürecinde bir mağduriyet de söz konusu olmamıştır.

Hard Fox projesi ile gündeme gelen ve projenin öncesinden beri süregelen Bitcoin tartışmaları, projenin sonuna gelindiğinde de halen ateşini sürdürmektedir.

Söz konusu tartışmalardan dikkatleri üzerine toplayan başlıca konu ise Bitcoin Cash’ın, Bitcoin ilkelerine orijinal Bitcoin’den çok daha bağlı kalmış olduğu şeklinde yansıtılan iddialardı. Günümüzde de bu konu ile ilgili tartışmalar sosyal medya hesapları aracılığıyla hala tartışılmaya devam ederek canlılığını koruyor.

Bitcoin Cash Geleceği Nasıl?

Pek çok kişi “Bitcon Cash geleceği nasıl olacak?” sorusu ile ilgili yanıtları ararken, bir yandan da bu konu üzerine yapılmış Bitcoin Cash yorumları da pek çok yatırımcıya konu ile ilgili fikir vermektedir.

Geçtiğimiz iki yıl süresince iyi bir yatırım aracı olarak görülmeye başlanan Bitcoin Cash, kendini kripto para borsalarında defalarca kanıtlama imkanı bulmuştur. Bu sebeple de Bitcoin Cash’in önümüzdeki yıllar için neler vaad edebileceği yatırımcıların oldukça üzerinde durduğu bir konudur. Elbette değişimin sürekli olduğu bir piyasada yorum yapmak son derecede meşakkatli ve karmaşık bir iştir.  Bu sebeple satın alım süreçlerinde de güvenilir yorumlar yapan kişilerin yanı sıra yatırımcıların kendilerinin de kripto para piyasalarını gözlemleyerek edindikleri deneyimler de oldukça verimli sonuçlar getirmektedir.

Bitcoin Cahs gelecek süreçte nasıl bir yol izler?” sorusu kapsamında yapılan yorumlara bakarsak çeşitli faktörlerin bu durumu doğrudan etkilediği gözlemlenebilir. Son dakika haberler, önemli şirket ve kişilerin Bitcoin Cash’e yatırım yapması, madencilerin verimlilik oranı ve çeşitli kripto para borsalarının sergilemiş olduğu davranışlar söz konusu etkenlerin başında gelmektedir.

Bitcoin Cash’in Smartereum ile güncelliğini kaybetmesi üzerine gelecek günlerde fiyatında bir düşüş yaşamasının mümkün olduğunu belirten fiyat tahminleri mevcut. “Uzun vadede Bitcoin Cash’ın geleceği var mıdır?” diye bir yorum yapılması gerekirse de önümüzdeki 5 sene içerisinde 1 Bitcoin Cash fiyatı 10 bin dolar seviyelerine yükseleceği söylentileri mevcut. Dolayısıyla tüm bu yükselen Bitcoin Cash grafiği incelendiğinde, Bitcoin Cash uzun vadede pek çok yatırımcıyı kazançlı çıkarabilecek iyi bir yatırım aracı demek mümkün görünüyor.