FinansMAX

Birleştirme Kredisi Veren Bankalar 2020

Birleştirme kredisi başvurusu. Borçları bir bankada birleştirme.Birçok bankada kredisi olan kişiler hem yeni krediler çekebilmek için hemde tüm kredilerini bir araya toplayabilmek için kredilerini birleştirmek istemektedirler. Bizde sizlere detaylı bir anlatım yapabilmek için borç kapatma kredisi veren bankalar başlığı ile bir makale hazırladık.

Birleştirme Kredisi Veren Bankalar Hangileri ?

Kısa süre önce Ekonomi Bakanı Berat Albayrak’ın yaptığı ekonomi reformları sonrası birçok banka kredi borcu olan kişileri hem rahatlatmak için hemde kendileri rahatlamak için bankalarında borç kapatma kredisi çıkarmaya başladılar.

Özellikle Ziraat Bankası borç kapatma kredisi vererek bu alanda en çok kredi veren banka oldu.

Borç Kapatma Kredisi Nedir ?

Bu kredi hizmeti bankalar tarafından sağlanan ve borçlulara verilen bir kredi türüdür.İnsanların birçok banka kullanarak kredi kullanmasıyla oluşan kredi borçlarını tek bir bankada toplama amacıyla kurulmuştur.

Başka bankalarda bulunan kredilerinizi hem kısa vadeli hemde uzun vadeli olarak farklı bankalara taşıyabilirsiniz.Borç kapatma kredisi olarak adlandırılan bu kredi hizmetini alabilmek için kredi başvurusu yapacağınız bankada bir banka hesabınız olmalıdır. Peki sicil notunuz bu kredi için yeterli mi  , borç kapatma kredisi alabilir miyim , borç kapatma kredisi almak için gerekli şartlar sorularının cevabını merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam edin.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir ?

Öncelikle size bir konuda bilgi vermek istiyorum.Borç kapatma kredisi ve kredi yapılandırma birbirlerinden tamamen farklı kredi hizmetleridir.Zira Borç kapatma kredisi farklı bankalarda olan birden fazla kredinizi bir bankada toplamaya verilen kredi hizmeti iken , borç yapılandırma zamanında ödenmeyip gecikmeye girmiş krediler için verilen bir hizmettir.

Tabii ki bankalar sizlere borç kapatma kredisi verirken bazı kriterlere dikkat etmektedirler.Öncelikle bankalar size bu krediyi verirken kredilerinizin zamanda ödenmiş olmasına ve gecikmiş bir borcunuzun olmamasına dikkat etmektedir.Ayrıca borç kapatma kredisi başvurusunda bulunan kişinin kara listede olmaması gerekir.

Borç Kapatma Kredisi Alabilir Miyim ?

Bu krediyi almak için çalışıyor olmanız ve sigortalı olmanız gerekiyor.Gelir belgesi veya Sigortası olmayan kişiler maalesef bu krediden yararlanamamaktadır.

Eğer bu şartları karşılıyorsanız öncelikle ne kadar kredi borcunuzun olduğunu hesaplayın.Bankaya bu bilgileri ileterek borç kapatma kredisi alma hakkınız varmı yokmu öğrenebilirsiniz.

Hemen alttaki sayfalar ile ilgili bankalara başvuruda bulunarak kolayca ve kısa sürede borç kapatma kredisi alabilirmiyim alamazmıyım öğrenebilirsiniz.Başvuru sonrası banka bilgilerinizi , kredi talebinizi ve gelir belgenizi kıyaslayarak size olumlu veya olumsuz bir sonuç verecektir.

Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları

Bu kadar detay vermişken size faiz oranları hakkında bilgi vermeden sayfadan ayrılmanızı istemedik.Bankaların genellikle uyguladığı faiz oranları aşağıdaki tablodaki gibidir.Ancak tabiki her banka size bu faiz ile kredi vermez.

Hemen tablonun altında faiz oranlarının neye göre değişeceğini ve sizin nasıl bir faizle kredi alabileceğiniz konusunda ipuçları verdik.

Aslında her banka size kredi verirken farklı bir faiz hesaplaması yapmaktadır.Bu faiz oranı sizin kredi notunuza göre değişmektedir.Zira bankanın gözünde kredi notunuz ne kadar yüksek olursa banka sizin borcunuzun zamanında ödeyeceğinize o kadar çok inanır ve güvenir.Ve buna göre bir faiz oranı size işletir.

Eğer kredi geçmişinizde bir sorun yoksa ve tüm borçlarınızı zamanında ödediyseniz bankanın size uygulayacağı faiz çok uygun bir faiz olacaktır.Yukarıda ki tabloda günümüz şartlarında bankaların borç kapatma kredisi faiz oranları belirtilmiş ve hemen hemen çoğu banka bu faiz oranlarına yakın bir faiz oranı işletmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Türkiye’de Borç kapatma kredisi veren bankaları aşağıda listeledik.Başlıklara tıklayarak o bankaya nasıl başvuru yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Detaylı bir şekilde oluşturduğumuz bu makalelerimiz de aradığınız bilgiyi bulamazsanız veya konuyla ilgili aklınıza takılan bir soru olursa bize yorum kısmından bildirebilirsiniz.Genellikle size bir kaç saat içerisinde  dönüş yaparız.

Yukarıdaki başlıklara tıklayarak ilgili bankalara nasıl kredi başvurusu yapabileceğinizi öğrenebilir ve başvurunuzun olumlu sonuçlanması için tavsiyeler ve faydalı ipuçlarını öğrenebilirsiniz.Bu makalemizde sizlere detaylı bir şekilde borç kapatma kredisi veren bankaları listeledik.

Daha fazla bilgi için sitemizde bulunan makaleleri okuyarak detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

 

Etiketler: