FinansMAX

Binance Coin (BNB) Nedir? Binance Coin Gelecek Vaad Ediyor Mu?

Binance Coin (BNB) Nedir? Binance Coin Gelecek Vaad Ediyor Mu?

Malta merkezli olan kripto para borsası Binance’ın kendi kripto para birimi Binance Coin kısaca BNB Coin adıyla anılmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda sergilediği hızlı yükseliş grafiği ile adından sıkça söz ettiren kripto para birimi Binance Coin, gösterdiği bu yükseliş sayesinde gelecek günlerde yapılması muhtemel yatırımlar için de bir yol gösterici niteliği taşıyor.

Bugüne kadar kendisine yatırım yapan yatırımcılarının beklentilerini karşılamayı başararak memnun etmiş olan Binance Coin, her geçen gün yükselen grafiği ile kripto para piyasalarındaki pek çok yatırımcıyı teşvik etmeyi sürdürüyor. Binance Coin’in geleceği ise geçtiğimiz günlerde en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Kripto para piyasasılarındaki kaderini 0,11 dolar ile başlatan Binance coin’in gördüğü en yüksek fiyat seviyesinin ise yaklaşık olarak 150 dolar civarında olduğu gözlemlenmiştir.

Binance borsasının kendi para birimi olmasıyla birlikte Binance Coin’in avantajları oldukça fazladır. Bu avantajların başında Binance borsasının Binance Coin kullanımı ile gerçekleştirilen işlemler üzerinden aldığı komisyonu, diğerlerine göre %50 daha az alması gelmektedir. Bu sayede yatırımcılar daha karlı işlem yapabilecekleri gibi elde ettikleri karı da katlayabilmektedirler.

Binance’ın sağlamış olduğu Binance Coin %50 Discount avantajını kullanmak isteyen yatırımcılar, hesaplarında belirli bir miktar Binance Coin bulundurmalıdırlar. Daha sonrasında bu yatırımcıların Binance Coin %50 indirim (%50 discount) özelliğini kullanmak için yapmaları gereken tek şey ayarlar üzerinden bu seçeneği bulup etkinleştirmektir.

Binance Coin’in Geleceği

İlk olarak kripto para piyasasında ilk 10’da yer alan Binance Coin’in geleceği ne olacak merak ediliyor. Kripto para piyasaları ile ilgilenen pek çok kişi “Binance Coin iyi bir yatırım aracı mıdır?” şeklinde soruları irdeliyor. Bu soruların yanıtlarını verebilmek için aslında kripto para piyasalarını biraz gözlemlemek yeterlidir. Şunu belirtmek gerekir ki Binance Coin de diğer pek çok kripto para biriminde olduğu gibi günlük alım satım işlemleri için pek tercih edilen bir para birimi değildir. Genel olarak Binance Coin yatırımcıları paralarını al sat yapmak yerine ellerinde tutmayı yani “paralarını hold etmeyi” daha kazançlı bulurlar.

Ayrıca Binance borsası ve kendi kripto para birimi olan Binance Coin doğru orantılı bir şekilde yükselmeye devam edecek gibi duruyor çünkü Binance Coin’in varlığı Binance borsasına bağlı gelişiyor. Buna dayanarak Binance Coin pek çok yatırımcı tarafından iyi bir yatırım aracı olarak değerlendiriliyor. Binance Coin’in kripto para borsalarında çeyrek altın gibi görüleceği söylemleri de mevcut.

Binance Coin’in yükselmekte olan grafiği dikkate alındığında, “Binance Coin iyi bir yatırım aracı mıdır?” sorusuna apaçık yanıt bulunmuş oluyor; evet. Binance Coin bu şekilde yaklaşan pek çok yatırımcı tarafından güvenilir bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Binance borsası varlığını sürdürdüğü sürece Binance Coin de tercih edilmeye devam edecektir. Bunların yanı sıra “Gelecek günlerde Binance Coin fiyatı 200 dolar seviyesini geçebilir.” Diye belirten bazı Binance Coin yorumları da mevcuttur.