FinansMAX

Bankalardan Kredi Almak Kolaylaştımı ?

Ekonomide gerçekleşen rahatlama ile para ihtiyacı olup kredi çekmeyi düşünen birçok kişi kredi almak kolaylaştımı diye merak ediyor.Faiz indirimlerinin ard arda gelmesi ile bankalar kolay kredi verdimi bu makalemizde bunları inceleyeceğiz.

Kredi Çekmek Artık Kolay Mı ?

Bankalara kredi başvurusu yaparken sık sık başvuru yapmak kredi notunuzu düşürebilir.Uzun süredir bankalar yapılan başvurulara kredi puanı çok yüksek olmayan kişilere hep olumsuz cevap veriyordu.

Bunun nedeni ise stoktaki paranın azalması, döviz borçlarının artması ve ekonomik krizin etkisinden kaynaklanıyordu.Kriz ile birlikte oluşan ekonomide birçok kişi işsiz kaldı ve kredi borcunu ödeyemedi.Bu yüzden banka eldeki parayı yönetebilmek için kredi musluklarını kapatmış ve paraları toplamaya başlamıştı.

Bankalardan Kolay Kredi Nasıl Alınır ?

Ekonomik verilerin iyi gelmesi ve ekonomide iyileşme ile ard ardına merkez bankasından faiz indirimi haberleri gelmeye başladı. Yapılan faiz indirimleri ile kredi maaliyetleri azalmış ve bankalar daha fazla kredi vermeye başladı.

İşsizliğin azalması ve gelir gider dengelenmesi ile birçok kişi yeniden düzenli kredi ödemelerine başladı.Bu sayede bankalar artık kredi notu limitini aşağıya çekmiş durumda.Kredi musluğunun yeniden açılması ile birlitke kredi çekmek kolaylaştı diyebiliriz.

Bankalar Kolay Kredi Veriyormu ?

Bu sorunun cevabı aslında sizin kredi notunuza bağlı.Kredi puanınız ortalamanın üzerinde ise kredi çekiminizde banka fazla zorluk çıkartmadan onay verecektir.Ekonominin rahatlaması ile banka kredi notu limitini aşağıya çekmiş ve borcu olmayan kişilere şuan kolayca kredi verebilmektedir.

Eğer sizde kredi başvurusunda bulunmayı planlıyorsanız düzenli ödemelerinizi eksiksiz yapıyorsanız şuan tamda kredi başvurusu yapma zamanı diyebiliriz.

Etiketler: