FinansMAX

Banka Kredi Notu Düşük Olanlar Ne Yapmalı ?

Kredi notu düşük olanlar ne yapmalı diye soranlar için hazırladığımız bu makalede kredi notunuzu yükseltecek ve kredi almanızı sağlayacak ipuçlarımızı okuyabilirsiniz.Bankalardan kredi kullanmak için bir numaralı faktör kredi notudur.Kendi notum düşük kredi çekebilir miyim diyenler için aşağıdaki konuyu incelemeleri gerekmektedir.

Eğer en riskli grup olan 0-699 seviyesinde yer alıyorsanız kredi kullanamazsınız.Ancak  orta riskli (700-1099) ve az riskli (1100-1499) seviyesinde yer alan kişiler ise belli şeyleri uyguladıktan sonra kredi kullanabilirler.

Kredi notum düşük kredi çekebilir miyim ?

Kredi başvuru sonucunuz olumsuz oldu ve kredi notunuz yetersiz olduğunu öğrendiniz.Şimdi yapacağınız 2 şey ile sizde kredi kullanabilirsiniz.Bunları uygularken en az 1 hafta geçsin,olumsuz yanıt aldıktan hemen sonra başvuru kesinlikle yapmayınız ki bu kredi notunuzu olumsuz etklilemektedir.Kredi notu düşük olanlar öncelikle ipotekli kredi kullanıp kredi notunu yükseltebilir ve kolaylıkla kredi kullanabilir.

Teminatlı Kredi kullanmak

Bankaya evinizi,arabanızı yada arazinizi teminat göstererek kredi kullanabilirsiniz.Bunun için yapmanız gereken kredi başvurusu esnasında teminat göstereceğiniz yerin belgelerini bankaya sunmaktır.Bundan sonra banka yetkilileri birkaç işlem yaparak teminatlı kredi size sunabilmektedir.

Teminatlı kredilerin onaylanması ekspertiz vs. gibi durumlar olabileceği gibi biraz geç olabilmektedir.Bu durum bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.Taşınmaz bir malın kredi çekmeye uygun olup olmadığına yine ekspertiz tarafından kontrol edilmektedir.Bu da süre alacak bir iştir.

Kefil Göstererek Kredi Çekmek

Kefil gösterilecek kişi kredi ödenmediğinde borcu ödeyecek kişidir.Yani kredi ödemesinde bir gecikme olması yada ödenmemesi durumunda borç kefilden istenmektedir.

Bankaların bir kişiyi kefil olarak tanıması için yine kefilin de kredi kullanmak için şartları yerine getirmesi gerekmektedir.Yani herkes kefil olamamaktadır.

 

 

 

Etiketler: