FinansMAX

Banka Kredi Kartı Vermiyor KESİN ÇÖZÜM

Ülkemizde insanların en soğuk kullandığı finansal araçların başında kredi kartı geliyor. Hemen hemen herkes 7’den 70’e kredi kartı kullanarak günlük hayatını ve bütçesini sürdürüyor. Kredi aortları ise en çok alışveriş ve nakit avans kullanımında tercih ediliyor. Fakat bazı kişiler bazı bankalardan kredi kartı alamıyorlar. Bankalar bireysel ve ticari kredi kartı verirken müşteri durumuna göre karar vermektedirler. Her banka dilediği kişiye kredi kartı verebilir ya da uygun görmüyorsa vermeyebilir. Bu yazımızda kredi kartı isteyip alamayanlara rehber niteliğinde yollar anlatacağız.

Kredi Kartı Vermiyorlar

Kredi kartı alamayıp kendisini kredi kartı verilmeyen kişiler, başvuru yaptıkları banka ile ilgili bir değerlendirme sürecinde olumsuz durum yaşamış demektirler. Kredi kartı almanız için öncelikle sabit bir geliriniz olmalı. Eğer öğrenciyseniz Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2020 yazımızı okuyarak kart alabileceğiniz yolları öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı vermiyorlar ise çözüm yollarını uygulamalısınız.

Türkiye’de 2020 yılı itibariyse 70 milyon civarı kredi kartı aktif durumda. Kimi insanda 4-5 farklı bankanın kredi kartı bulunuyor. Kredi kartları bankalar tarafından kişilerin kredi notuna göre verilmektedir. Findeks kredi notunuz sizin finansal puanınızı belirtir. Öncelikle bu nota bakarak kaç olduğunu öğrenmelisiniz.  Findeks Kredi Notu öğrenme yazımıza tıklayarak puanınızı öğrenmelisiniz. Eğer puanınız düşükse ya da sorunluysa buna yönelik çözümler uygulamalısınız.

Kart Alamıyorum

Bankalar para kazanamayacağı insanla çalışmak istemezler. Hiç kredi kartı alamıyor ya da bir bankada kart istemenize rağmen red alıyorsanız aşağıdaki finanasal işlemleri uygulamalısınız:

  1. Vadesiz hesap açıp nakit bulundurun.
  2. Vadeli hesap açıp nakit bulundurun.
  3. Otomatik ödeme talimatı verin.
  4. Banka üzerinden fatura ödemeleri yapın.
  5. Banka üzerinden eft-havale işlemleri yapın.
  6. Faturalarınızı mutlaka zamanında ödeyin.
  7. Birikim hesabı açın.
  8. Maaş aldığınız banka ile çalışın.

Kredi kartı alamamanız birçok nedeni olabilir.

Maaş Aldığım Banka Kredi Kartı Vermiyor

Bankalar kendilerinden maaş alan ve maaş hesabı olan müşterilerle çalışmayı severler. Bu müşterilerine kolaylıkla kredi kartı verirler. Eğer maaş aldığınız banka ile kredi kartı alma konusunda sorun yaşıyorsanız kişisel toplam kredi kartı limitini doldurmuşsunuz demektir. Herkes gelirine göre maksimum bir kredi kartı limitine sahiptir ve bu sahip olduğunuz tüm kartlara bölüştürülür. Örneklersek:

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Ahmet’in maaşı 5 bin tl. Ahmet’in kredi kartı limiti 20 bin TL dir. Ahmet’in 3 kartı vardır ve her biri 5 bin TL limitlidir. Ahmet bir kart daha alabilir ve limiti maksimum 5 bin TL olur. Ahmet toplamda 20 bin TL kart limitini geçemez.[/box]

Eğer kart limitinizi doldurduysanız öncelikle mevcut kartlarınızdaki limitinizi düşürmelisiniz. Daha sonra yeni kart alabilirsiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: