FinansMAX

Avivasa BES İptali Nasıl Yapılır?

Bireysel emeklilik sistemi geleceğinizi daha da güzelleştirmek için birikim yapmanızı sağlayan bir sistemdir. Bes yaptırmak için Avivasa sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Bireysel emeklilik sisteminden vazgeçmek isterseniz de avivasa bes iptali nasıl yapılır? hakkında gerekli bilgiye de ulaşabilirsiniz. Ek harcamalarınızı daha rahat karşılamak ve birikim yapmak için emeklilik sistemini yapmak daha mantıklı olabilir. Avivasa bes iptal sayesinde birikim yapmış olduğunuz parayı da çekmeniz mümkün. Bireysel emeklilik sayesinde yıllarca birikim yapan birçok insan bulunur.

Özellikle aylık ödemelerinizi sizin belirlemeniz bütçenizi de bozmadığı için istediğiniz zaman da sistemden çıkma hakkınız bulunur. Bireysel emeklilik sisteminin herhangi bir dezavantajı da bulunmaz. Aksine birikimlerinizin değerlenmesine neden olur. Bu nedenle çalışan birçok insan her ay düzenli olarak bireysel emeklilik sistemi yaptırmayı tercih eder.

Bireysel Emeklilik Nedir?

Bireysel emeklilik sisteminde devlet de %25 bir katkı sağlar. Aynı zamanda yapmış olduğunuz yatırım da fonlar da işlem görmeye devam eder. Düzenli ödeme yapmaya devam ederseniz birikimleriniz de değer kaybetmez.

Bireysel emeklilik sistemi müşterinin isteklerine göre şekillenebilir. Aylık veya yıllık olarak ödeme periyotlarını belirlemeniz mümkün. Sistemde yer alan avivasa bes iptal ile sistemden çıkmanız da mümkün. Bes iptal etme hakkınız sürekli olarak geçerlidir. Bunun için geçerli bir tarih bulunmaz. İstediğiniz zaman sistemden çıkmanız mümkün.

Bireysel Emeklilik Avantajları

Bireysel emeklilik yaptırmanın birden fazla avantajı bulunur.

  • Bireysel emeklilik yaptırdığınız zaman aynı zamanda aileniz de bu durumdan faydalanabilir. Özellikle 18 yaşını dolduran çocuklar da bu durumdan yararlanma hakkına sahiptir.
  • Bireysel emeklilik paranızı sistemden günlük olarak takip etmeniz de mümkün. Avivasa bireysel emeklilik iptali yaptırdığınız zaman ise sadece devlet katkısı alınmış olur.
  • İstediğiniz miktarı siz belirleyebilirsiniz. Ara ara ödeme yapma imkanınız da bulunur.

Bireysel emeklilik sistemi birçok kişi için oldukça avantajlıdır. Ancak sistemden çıkmak isteyenler ise Avivasa bireysel emeklilik iptali yaptırarak sistemden çıkabilirsiniz. Siteme dahil olurken mutlaka ıban bilgilerinizi de eklemelisiniz. Böylelikle parayı çekmek istediğiniz zaman kendi hesabınıza para yatmış olur.

Avivasa Bes İptali Nasıl Yapılır?

Avivasa Bes İptali Nasıl Yapılır?

Devlet Destekli Bireysel Emeklilik Sistemi

2013 yılında birçok kişi tarafından yapılmaya başlanan bireysel emeklilik sistemi devlet katkısı ile daha fazla birikim yapmanızı sağlar. Devlet katkısı %25 etki ederek birikiminizi arttırır. 200 TL katkı parası yatıran herkese devlet tarafından 50 TL katkı sağlanır. 18 yaşını doldurmuş olan herkes bireysel emeklilik sisteminden yararlanabilir.

Bes iptal etme hakkı her müşteri için geçerli olan bir uygulamadır. Ancak mutlaka bu konuda gerekli bilgiye ulaşmak gerekir. Bireysel emeklilik sisteminde tutar ne kadar fazla olursa devletin desteği de o kadar artmış olur. Bu nedenle devlet desteği de sizin attığınız tutara göre belirlenir.

Bireysel Emeklilik İptali

Avivasa bes iptal etme hakkı her müşteri için geçerlidir. Bes iptal etme oldukça basittir. Avivasa bes iptal etme sayesinde müşteri temsilcisini arayarak bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak bireysel emeklilik iptal eden kişiler de para kesilmesi olur.

Sistemden 10 yıl boyunca çıkmazsanız eğer bireysel emeklilik iptal ettiğiniz zaman devlet katkısı da kesilmemiş olur. Ancak öncesinde bir iptal yaparsanız devlet bu ödemeyi ne yazık ki almış olur.

Etiketler: