FinansMAX

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Arabanın tamanına kredi, Son dönemlerde hem ikinci el araçlara hem de sıfır araçlara talep giderek artıyor. Covid-19 salgını sebebiyle toplu taşıma kullanmak istemeyen kişiler genel olarak arabalara yöneliyorlar. Fiyat bakımından her geçen gün değişiklik gösteren arabalar için çeşitli bankalar kredi imkanı sunuyor. Bu krediler arasında en çok tercih edilen ve rağbet görenlerden bir tanesi ise arabanın satış bedelinin tamamına kredi alabilme imkanıdır. Arabanın tamamını kredi ile alabilmek için farklı yöntemler de kullanılıyor. Bu yöntemlerden bir tanesi ise ilave krediler çekmektir.

İster iki farklı bankadan isterseniz de tek bir bankadan bu işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için öncelikle kredi notunuzun iyi olması ve gelir düzeyinizin iki krediyi ödeyebilecek nitelikte olması gerekir.  Bankaların aracın tamamına kredi çıkarma işlemi ise; bankanın bir galeri ile anlaşma yapması gerekir. Anlaşma sonrasında bankalarda kredi başvuru ekranları açılır. Bu ekranlar yardımı sayesinde kasko değeri yüksek olan arabalar için kredi imkanı oluşturulur.

kredi

Peşinat Ödemenize Gerek Kalmadan Araba Sahibi Olabilirsiniz

Konforlu bir araç satın almak isteyen insanlar için sunulan ve peşinatı olmayan insanlar için faydalı bir işlem olan bu hizmetleri çeşitli bankalardan alabilirsiniz. Bu konuda hemen hemen tüm bankalardan destek alabilirsiniz. Bankalar, kendi bünyesinde taşıt finansmanı olarak birçok hizmet sunuyor. Sizler de dilerseniz bu hizmetlerden faydalanarak peşinat ödemeden araba sahibi olabilirsiniz. Arabanın tamamına kredi veren bankalar şu şekildedir;

  • Türkiye İş Bankası
  • Akbank
  • QNB Finansbank
  • ING Bank
  • Denizbank
  • Türk Ekonomi Bankası
  • Yapı Kredi Bankası
  • Garanti BBVA
  • Türkiye Finans

Araç Kredisinin Tamamını Çekebilmek İçin Şartlar Nelerdir?

BDDK tarafından belirlenmiş olan yasalar dahilinde kredi çekerken belli başlı şartlar mevcuttur. Taşıt kredilerinin tamamını çekebilmek için de belli başlı şartların yerine getirilmesi gerekir. Araç kredisi çekerken aracınızın 5 yaşın üzerinde olmaması gerekir. Eğer aracınız 5 yaşın üzerinde ise taşıt kredisi kullanamıyorsunuz. Bu gibi durumlarda aracın en az %70’ine kadar bankalar size kredi imkanı sunuyor. Araç kredisinin tamamını çekebilmek için aracınızın değeri kasko değerinin üzerinden hesaplanır ve bu değer üzerinden sizlere kredi verilir.

Etiketler: