FinansMAX

Amazon Kredi Kartımdan Para Çekmiş

Türkiye online alışveriş piyasasına geçtiğimiz sene giren ve kısa sürede milyonlarca müşteriye sahip olan popüler alışveriş sitesini başı kredi kartı hırsızları yüzünden dertte.

Ödeme işlemlerini oldukça güvensiz gerçekleştirmesi nedeniyle kart hırsızlarının saldırı yaptığı amazon hergün milyonlarca liralık hırsızlığın önüne geçmeye çalışmaktadır.Özellikle geçtiğimiz sene büyük vurgunların yapıldığı alışveriş sitesi 100.000 lerce banka müşterisinin şikayeti ile ödeme sistemlerine güvenlik getirmeye çalışmaktadır.

Amazon Kredi Kartı Dolandırıcılığı

Son olarak ödeme yöntemlerinde kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen müşterilerinden kredi kartı ekstresi talep etmeye başlayan alışveriş sitesi bu sayede kart sahibini teyit etmekte ve kart hırsızlığını ciddi anlamda azaltmaktadır.

Her ne kadar caydırıcı bir yöntem olsa da bu günümüzde hala bazı kredi kartı hırsızlarını engelleyememektedir.

Peki amazon tarafından kartından para çekilmiş kişiler ne yapmalıdır ? Amazon paranızı iade nasıl eder bu süreçleri sizlerle paylaşacağız.

Kredi Kartımdan Amazondan Alışveriş Yapılmış , Nasıl İade Alırım ?

Öncelikle eğer kredi kartınız çalındıysa ve amazon dan bilginiz dışında para çekildiyse ilk yapmanız gereken bankanıza bu durumu bildirerek kredi kartınızdan bilginiz dışında para çekildiği için kartı iptal etmek istediğini söylemelisiniz.Kartınız iptal edildikten sonra bankaya işlem itirazında bulunmalısınız.,

Bankanızın online işlemler sayfasına girerek kredi kartınızı seçip kart harcama itirazı seçeneği ile yapılan alışveriş tutarını ve saati giriniz.Ardından açıklama kısmıan durumu izah eden bir açıklama yazarak bankaya iletiniz.

Ekstrenizde harcama gözükmeden bu itirazı yapamazsınız. Genellikle yapılan harcamalar kredi kartınızın ekstresine 48 saat sonra yansımaktadır. Amazon tarafından bilginiz dışında çekilen tutarı bankaya maksimum 30 gün içerisinde iletmelisiniz aksi takdirde iade yapılmayacaktır.

İşlem itirazının ardından genellikle banka 2-3 gün içinde bazı durumlarda ise 30 güne kadar uzayan süreç içerisinde iadenizi yapmaktadır.

Etiketler: