FinansMAX

Amazon Affiliate – Satış Ortaklığı İle Para Kazanma

Amazon affiliate, Amazondan para kazanma, amazon satış ortaklığı. Ülkemize geçtiğimiz yıl resmi olarak giriş yaparak kısa sürede pazarda büyük bir pay sahibi olan Amazon ticaret hacmini genişletmek için affiliate adı altında iş ortakları arıyor. Birçok sektörde olduğu gibi kazan-kazan sistemine dayalı olan bu sistem birçok kişiye kısa sürede büyük paralar kazandırabiliyor. Herhangi tecrübe gerektirmeyen Amazon affiliate sistemi ile satış ortaklığı gerçekleştirerek gerçekleşen satışlardan kaar payı alabilir ve düzenli gelir sahibi olabilirsiniz.

Amazon Affiliate sisteminin genel mantığı şudur.Siz sisteme üye olursunuz ve size benzersiz bir ürün satış linkleri verilir.Siz bu satış linklerini ürün almak isteyen potansiyel müşteriler ile paylaşırsınız ve onlar bu ürün aldımı gerçekleşen satıştan kaar payı yani komisyon alırsınız.Bu kaar payı üründen ürüne ve affiliate sistemine göre değişebilmektedir.Oldukça geniş ve detaylı bir sektör olan affiliate sistemi hakkında daha fazla bilgi almak için makalemizi okumaya devam edin.

Amazon Affiliate Sistemleri Nelerdir ?

Amazon sadece bir e-ticaret şirketi değildir.Bünyesinde birçok dijital ve fiziksel ürün bulundurmaktadır.Bu ürünlerin satış ortaklığına katılarak sizde para kazanabilirsiniz.

Aktif olarak Amazon affiliate sistemine açık olan ürünler arasında prime, primevideo, WeddingRegistry, amazon family, audible ve baby registry ürünleri mevcuttur.Adından da anlaşıldığı gibi şuan bu ürünler ülkemizde aktif değil ve sadece yurtdışı affiliate programlarına açıktır.Bu yinede sizin para kazanmanızı engellemez.Dünya genelinde 52 ülkede aktif olan bu ürün portföyünü yurtdışında yaşayan kişilere tanıtarak sistemden gelir elde edebilirsiniz.

Amazondan Para Kazanma

Amazondan para kazanabileceğiniz birçok affiliate sistemi mevcuttur.Bu sistemlerden ülkemizde aktif olan sadece Satış ortaklığı sistemidir.Sistemin amacı potansiyel müşterilere satış yapılmasına yardım ederek kaar payı almaktadır.Satış ortaklığı ile para kazanma hakkında detaylı bilgiyi alt başlıkta bulabilirsiniz.

Amazondan affiliate ile para kazanma yapabileceğiniz diğer ürünler ise üyelik sistemleridir.Maalesef ki bu sistem sadece diğer ülkelerde aktif olan bir sistemdir ancak yakın zamanda ülkemizde de aktif olması beklenmektedir.Genellikle sizden beklenen amazonun ürünlerini tanıtmanız ve dijital ürünlere kayıt yapılmasını sağlamanızdır.Bu sayede amazondan para kazanma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.Kayıt yapıldıkça size belirli bir ücret ödenir.Yakın zamanda yurtdışından da amazondan para kazanma sağlayabileceğiniz diğer yöntemleri bu makaleye detaylı olarak ekleyeceğiz.

Amazon Satış Ortaklığı İle Para Kazanma

Bir affiliate sistemi olan satış ortaklığı ile müşterilere amazonun ürün satmasına yardım ederek para kazanabilirsiniz.Kaar oranınız sistemin size vereceği komisyon miktarına göre değişmektedir.Bu oran %3 ile %10 arasında değişmektedir.

Ülkemizde gelirortakligi.amazon.com.tr adresinden sistem üyelik kabul etmektedir.Kısaca size bir senaryo ile bu sistemi anlatalım.Çevrenizde biri bir telefon veya herhangi bir ürün almak istiyor ise eğer siz affiliate sistemine giriş yaparak o ürünün linkini alıyorsunuz.Bu linki ürünü alacak olan kişiye iletiyorsunuz ve o kişi o ürünü aldığı anda hesabınıza %10 miktarında bir ödeme geçiyor.Yani birisi 5.000 tlye bir ürün aldıysa hesabınıza %10 miktar yani 500 tl geçiyor.Oldukça kolay para kazanma imkanı sağlayan affiliate sistemi daha profesyonel senaryolar ile genişletebilir.

Bunu bir adım öteye taşıyarak kendinize bir e-ticaret sitesi açabilirsiniz.Google adwors ile ( Bknz: Google Adwors ile para kazanma ) reklam oluşturarak sitenize trafik çekebilir ve müşteriler sitenizden alışveriş yapmak istediğinde amazona yönlenir ve satın alım gerçekleştirir. Satış gerçekleştiğinde ise siz komisyonunuzu alırsınız.Planlı bir şekilde çalışıldığı takdirde Amazon affiliate ile yüksek kazançlar sağlanabilir.

 

 

Etiketler: