FinansMAX

Altcoin Hakkında Bilmedikleriniz

Altcoin, Her geçen gün gelişen teknoloji hayatlarımıza bir çok yeniliği de yanında getirdi. Gelişen teknoloji yatırımlarımızda artık “altın alıp kenara at” mantığını geride bırakmamızı sağladı. Bunların en yeni nesli ise kripto paralar oluyor. Bu yazımızda, Alt coinler hakkında bilmediklerinizi inceleyeceğiz.

Altcoin Hakkında Bilmedikleriniz

Popüler inanışın aksine, “Altcoin” bir kripto para biriminin adı değildir. Daha ziyade, “Alt coin” terimi, Bitcoin’e alternatif herhangi bir kripto para birimini ifade eder. Örneğin XRP, Litecoin ve Ether teknik olarak “Al tcoinler” dir. Yine de, kripto para birimi oyuncuları, düşük piyasa değeri olan kripto para birimlerini tanımlamak için genellikle alt coin terimini kullanırlar.

Alt coinler, Bitcoin’den çeşitli şekillerde farklılık gösterebilir. Bazılarının farklı bir ekonomik modeli veya farklı bir para dağıtma yöntemi vardır.

Bazı alt coinler, uygulama oluşturmak için daha çok yönlü bir programlama dili sunarken, diğerleri Bitcoin’e kıyasla daha fazla veri koruması sunar. Ancak temel ve teknik altyapısı çalışmayan alt coinler olabilir. Bu nedenle bir alt coin’deki projeyi, temel ve teknik altyapıyı, performansı ve toplam işlem hacmini incelemek gerekir.

altcoin

Altcoin Nedir?

Bitcoin’den sonra üretilen kripto para birimlerine Alt coin denir. Bununla birlikte, kripto para borsalarında her tür coin’i bulamayabilirsiniz. Bunun nedeni genellikle alt coinlerin piyasa hacminin henüz yeterli doygunluğa ulaşmamış olması ve gerekli talep sınırını henüz aşmamış olmasıdır.

Altcoin Türleri Nelerdir?

Dört tür alt coin vardır: madencilik tabanlı, sabit madeni paralar, güvenlik jetonları ve yardımcı jetonlar.

İlk Altcoin Nedir?

İlk alt coinler arasında, Namecoin en ünlüsüdür ve Bitcoin koduna göre oluşturulmuştur. Bu altcoin, Bitcoin ile aynı iş kanıtı algoritmasını kullandı. Namecoin’in 21 milyon jeton limiti vardı.

Van de Poppe: “Alt coinler Hedeflerine Ulaşmadı!”

Van de Poppe ayrıca Litecoin’i (LTC), BTC yıllık hedefine ulaşmadan önce alt coin’i önemli ölçüde büyümesi beklenen bir varlık olarak vurguluyor. Ancak analist, hacimli alt coin’in Bitcoin’e kıyasla düşüş eğilimini azaltacağına inanıyor.

Bitcoin ile ilgili olarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmaya devam etmek için önde gelen kripto para biriminin kritik seviyelerde olması gerektiğini düşünülüyor.

Etiketler: