Bankacılık

Aktifbank’ın Sahibi Kim? Aktifbank Kime Ait?

Türkiye'nin özel sermayeli yatırım bankası özelliğini taşıyan Aktifbank 1999 yılında kurulmuştur.

Türkiye’nin özel sermayeli yatırım bankası özelliğini taşıyan Aktifbank 1999 yılında kurulmuştur. 2007’de yeniden yapılandırma kararı alınıp 2008 yılında ise Aktifbank adını almıştır. Aktifbank’ın sahibi kim? aktifbank kime ait? sorularının cevabı son zamanlarda merakla bekleniyor. Aktifbank kimlere ait, Çalık Holding bünyesinde kurulmuştur. İlk olarak 1999 yılında faaliyet göstermeye başlayan banka parekende, yatırım ve bölgesel bankacılık alanlarında hizmet vermektedir.

Çalık Holding Ne Zaman Kuruldu?

Çalık Holding ilk olarak 1981 yılında kuruldu. Aktifbank’ı kim kurdu sorusuna cevaben Çalık Holding’i verebiliriz. Çalık Holding son dönemlerde hızlı bir yükselişe geçti. Zamanla hızlı bir tempoda büyüyüp gelişim gösteren Çalık Holding bünyesinde çalık enerji ve aktifbank gibi büyük firmalar bulunmaktadır.

Çalık Holding’i Kim Kurdu?

Aktifbank'ın Sahibi Kim?
Aktifbank’ın Sahibi Kim?

Ahmet Çalık tarafından kurulmuştur. Orta Asya, Balkanlar ve birçok bölgede hizmet veren holding grubu günümüzde yaklaşık 40 bin kişiye istihdam sağlıyor. Peki, Aktifbank’ın sahibi kim? Aktifbank Çalık Holding bünyesinde 1999 yılında kurulmuş olup Ahmet Çalık’a aittir.

Çalık Holding Hangi Alanlarda Faaliyet Göstermektedir?

Çalık Holding bir çok farklı alanda faaliyet gösteriyor. Günümüzde dünyanın farklı bölgelerine yayılan faaliyet alanına sahiptir. İşte Çalık Holding’in faaliyet gösterdiği alanlar:

  • Enerji
  • İnşaat
  • Gayrimenkul
  • Madencilik
  • Tekstil
  • Finans
  • Telekomünikasyon

Çalık Holding faaliyet alanlarında kapsayıcılık ve çeşitlilik ilkelerine oldukça önem veriyor. Faaliyet yürüttüğü bu alanlarda bir çok girişimciyle çalışıyor.

Çalık Holding Hangi Şirketlerle Çalışıyor?

Çalık Enerji ile enerji sektöründe çalışıyor. Elektrik dağıtım alanlarında ise YEDAŞ ile çalışıyor. Madencilik sektöründe Lidya Madencilik ile çalışan Çalık Holding, inşaat sektöründe Gap İnşaat ile anlaşmalı. Bunun yanında Çalık Gayrimenkul ile çalışıyor. Finans sektöründe Aktifbank ve Banka Kombetare Tregtare ile; tekstil sektöründe ise Çalık Denim ve Gap Pazarlama ile anlaşmalı. Çalık Holding, telekom sektöründe ise Albtelecom ile çalışıyor. Çalık Holding çalıştığı şirketlerle birlikte Türkiye’de ve dünyada iddalı bir konumda.

Aktifbank Kimin? Ne Tür Hizmetler Veriyor? Aktifbank kimin? Kimlere hizmet veriyor? oldukça merak edilen sorulardan. Devlet mi özel bir banka mı olduğu da merak edilenler arasında. Aktifbank kimin sorusunun cevabı Çalık Holding bünyesinde kurulduğu şeklinde verilebilir.

Holdingin sahibi Ahmet Çalık’tır. Aktifbank müşterilerine oldukça geniş bir alanda banka hizmeti sağlıyor. Banka faaliyetleri kapsamında PTT ile anlaşmalı olan bir bankadır. Şubeleşmek yerine PTT gibi alternatif dağıtım kanalları aracılığıyla finans hizmetlerini yürütüyor.

Aktifbank emeklilere de kredi imkanı sağlıyor. PTT ile anlaşmalı olduğu için kredi çekmek isteyen müşterilerin maaşlarını PTT’den alması gerekiyor. Sunduğu kredi imkanlarının faiz oranları ise diğer banklarla karşılaştırıldığında yüksek oranda olmasıyla göze çarpıyor. Müşterilerinin emekli potansiyeli ise daha fazla.

Emekliye verdiği özel kredileri alternatif yollarla kullandırıyor. Aktifbank’ın şuan için 8 adet şubesi bulunuyor ve şube hizmeti yerine alternatif bankacılık ya da internet bankacılığı gibi kanallarla hizmetlerini yürütüyor. 1999 yılından bu yana Aktifbank kendine has banka stratejileriyle geniş bir müşteri yelpazesine sahip. Çalık Grubu 20 yılı aşkın bir süredir Aktifbank’ın kurucu öncülerinden.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı