FinansMAX

Aksa doğalgaz abonelik alma ücreti 2022

Aksa Doğalgaz Abonelik Alma Ücreti 2022, Bağlantı Yaptırma

Enerji arzları için bir ev yeni açıldığında ya da talep edilen enerji o bölgeye altyapı olarak ilk geldiğinde bağlantı başvurusu yapılır ve konutlara enerji arz edilir. Aksa Doğalgaz abonelik alma ücreti 2022: 200 m2‘a kadar 749 TL + %18 KDV = 883,82 TL + Damga Vergisi, 200 m2‘den sonraki her 100 m2 için 651 TL + %18 KDV = 768,18 TL + Damga Vergisi ilave olarak alınacaktır. Bağlantı ücreti dışında isim değiştirme işlemindekine ek olacak şekilde bir güvence bedeli alınır. Bağlantı için ödenen ücret şirketin yaptığı altyapı çalışması için ödenirken, güvence bedeli firmanın kendisini garantiye almasını amaçlar.

 

Aksa Doğalgaz Abonelik Alma Ücreti 2022, Abonelik İsim Değiştirme

Yeni evler ya da yeni abonelikler için Aksa Doğalgaz abonelik alma ücreti 2022 fiyat belirlemiş ve bu tarife üzerinden ücret almaktadır. Ancak bununla beraber bir güvence bedeli de talep edilir. Kirada oturan ya da ev değiştiren herkes bu isim değişikliği durumunda da ödenen güvence bedelini bilir. Bu bedeller bağlantı ücreti gibi geri verilmeyen bir ücret değildir, her aboneden istenir ve eğer tesisatta zayiat olmazsa ya da ücretler ödenirse geri verilir. 2022 yılı için bu ücretler:

 

Kombi 620 TL

Kombi + Ocak 655 TL

Merkezi Sistem (Bağımsız Bölüm Başına) 551 TL

Ocak 35 TL

Ocak + Şofben 105 TL

Soba 551 TL

Soba + Ocak + Şofben 656 TL

Şofben 70 TL

Belirlenen bu ücretlere Damga Vergisi dahil değildir.

 

aksa doğalgaz abonelik alma ücreti 2021

Aksa Doğalgaz Abonelik Alma Başvurusunda Gereken Belgeler

Eğer eviniz doğalgaz bağlantısı olmayan yeni bir evse ya da yaşadığınız yere doğalgaz altyapısı yeni geldiği için ilk kez bağlantı yaptıracaksanız Aksa Doğalgaz abonelik alma ücreti 2022 ile birlikte size gereken belgeleri de öğrenin. Bu bağlantı yani ilk abonelik işleminde hem bağlantı bedeli hem de güvence bedeli ödenir. Bağlantı için ödenen bedel geri iade edilmezken güvence bedeli başka bir isim aboneliği devraldığında tamamen olmasa da giderlerden sonraki haliyle aboneye iade edilir. Belge olarak ise kimlik, tapu veya vekaletname, DASK poliçesi gereklidir. Daha sonra bir görevli kontrolleri yapar ve gaz bağlanır.

Sık Sorulan Sorular

1-) Abonelik alma işlemini kim yapmalıdır ve ödenen bedeller nelerdir?

Abonelik alma işlemi ilk başta bağlantı alma olarak yapılır ve bu işlemi evin sahibi yapar. Doğalgaz bağlantı ücreti ve bunun yanında damga vergisi ödenir. Ayrıca ilk bağlatan ve daha sonraki isim değişikliği yapan her abone teminat ücreti ödemek zorundadır.

2-) Abonelik işlemleri sırasında ödenen ücretler daha sonra alınabilir mi?

Abonelik alma bağlantı için yapıldığında burada müşteri tarafından ödenen ücret geri alınamaz. İsim değiştirme işlemlerinde ödenen güvence bedelleri ise abonelik başka bir isme geçtiğinde ya da kapatıldığında geri alınabilir.

Etiketler: