FinansMAX

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Sim kart bloke kaldırma, Teknolojik atılımlar ile birlikte günümüzde bankacılık sektörünün yükselişi net bir şekilde gözlemlenebilmektedir.

Bankaların internet bankacılığına ve mobil uygulamalara önem vermesinin, hatta mobil şubeler açmasının bu yükselişteki payı büyüktür. Bankalar bu konuya yönelik kredi ve banka kartlarının ilk çıktığı günden bu yana belirli güvenlik problemleri ile karşılaştığı gerçeğini göz ardı etmemektedir. Dolayısıyla dolandırıcılık ve çalıntı eylemlerine karşı her geçen gün yeni güvenlik önlemleri ortaya çıkmaktadır. Güvenlik önlemlerinin artışı ile birlikte banka müşterileri SIM kartın bloke olması gibi istenmeyen olaylarla karşılaşabilmektedir. Kart sahibi olan banka müşterileri internet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden işlem yapmak için T.C. Kimlik Numarası ve şifre girişi yapmalıdır. Banka tarafından şifre girilen cep telefonunun SIM kartına kayıt yapılır. Bu şifrenin 3 kez art arda yanlış girilmesi SIM kartın bloke olmasına yol açmaktadır. SIM blokesi problemini ortadan kaldırmak için izleyebileceğiniz birçok yol vardır. Bu yollar genel itibarıyla her banka için aynıdır. Bu yazımızda Akbank Sim kart bloke kaldırma işleminin nasıl yapıldığını anlattık. Sim bloke kaldırma işlemini size en yakın Akbank şubesinden veya Akbank ATM’sinden yapabilirsiniz. Banka veya ATM’ye uğrayarak yapabileceğiniz işlemleri Akbank Müşteri Hizmetleri telefon numarası 444 2 525’i arayarak da yapabilirsiniz.

Şubeden Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Cep telefonunuzdan internet bankacılığı veya mobil uygulama şifresini 3 kez art arda yanlış girerseniz veya telefonunuzun kayıp veya çalıntı bildirisi yapıldıysa SIM kartınız bloke edilmiştir. İnternet üzerinden kart işlemlerini tekrardan yapmak istiyorsanız ilk olarak SIM blokenizi kaldırmanız gerekmektedir. Akbank Sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirmek için en yakın Akbank şubesine uğrayabilirsiniz. Sıranızı gişeden değil, bireysel bankacılıktan alınız. Bireysel bankacılıktaki müşteri temsilcisine durumu aktardıktan sonra T.C. Kimlik numaranızı verdiğinizde temsilci tarafından tüm bilgileriniz görülebilir hale gelmektedir. SIM kart işlemleri tamamlandığında yeni bir mobil uygulama veya internet bankacılığı şifresi girerek problemi ortadan kaldırmış olursunuz.  

Akbank Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla SIM Kart Blokesini Kaldırma

SIM kartınızı herhangi bir yere gitmeksizin yapmak için Akbank Müşteri Hizmetleri numarası 444 2 525’i arayarak müşteri temsilcisi ile görüşmelisiniz. Temsilci ile konuşurken Akbank Sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak istediğinizi belirtiniz. Müşteri temsilcisinin size sorduğu kimlik bilgilerini cevapladıktan sonra banka tarafından işlem yapılabilmesi için Akbank’tan alınan kredi veya banka kartına ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer kartınız yoksa internetteki veya mobil uygulamadaki işlemleri yapamazsınız. Kart çıkarma işlemleri genellikle şubelerden yapılmaktadır.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: