FinansMAX

Akbank Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Akbank Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Türkiye’de hizmet veren banklar arasında yer alan Akbank, uzun zamandan beri bu sektörde yer almaktadır. Özel banka olan Akbank, dijital girişimlerinden dolayı sahip olduğu müşterilerinin taleplerini çok hızlı bir şekilde yerine getirmeyi hedefliyor. Bu amaç doğrultusunda mobil uygulamasıyla pek çok işlemin internet üzerinden yapılmasına olanak sağlıyor. Yeni başvuru, başvuru takibi, hesap ekleme, hesap çıkarma gibi hesap işlemleri kısa sürede Akbank Direkt yardımıyla gerçekleşebiliyor.

Güvenlik nedeniyle müşterilerinin sim kart yenileme işlemleri ardından, SMS alışverişini bütünüyle kesen bu banka, cep telefonlarının ele geçirilmesi gibi durumlar için bütün bankacılık işlemlerini kısıtlamaktadır. Yapılan bu bloke işlemi geçicidir. Sim kartındaki değişiklik işlemi sizin tarafınızca yapıldığı zaman kısa süre içerisinde kaldırılmaktadır. İsteğinize göre var olan seçeneklerden birini seçip Akbank sim kart bloke kaldırma işlemini yapabilirsiniz. Bu seçenekler; ATM’ler üzerinden, müşteri hizmetleri ile ve internet üzerinden şeklindedir.

Bankacılık sektöründe kullanılan işlemlerin artış göstermesiyle birlikte bilinmesi gerekli olan maddeler de oldukça artış göstermeye başlamıştır. Yapılacak olan işlemlerin daha kolay yerine getirilmesi için bu işlemlerin bilinmesi daha iyi olacaktır. Sim kart ya da banka kartları bu işlemlere dahildir. Bunun yanında, uzun süredir faaliyet gösteren Akbank’a ait olan herhangi bir bankadan alınmış olan mobil onayın ya da telefon onayının bloke olması durumları da yaşanmaktadır.

Akbank sim bloke kaldırma işlemi için öncelikle gerekli işlemler bilinmelidir. Bunun yanı sıra neden olduğu da öncelikle bilinmesi gereken şeydir. Bu durum yaşandığında iki yol ile sorunu çözebilirsiniz. İlk yol şubeye gitmektir. Şubeye ulaştığınızda sorunun neden olduğu bulunur ve bu konuda sizlerle güvenlikte açıklık olmadığı konusunda onay alınır. Sonrasında giriş ve onay işlemlerinde kullanılan sim kart onayı yeniden aktif olur. Sorun çözüldükten sonra yeniden bankacılık işlemleri yapılabilir.

Diğer yöntem de telefon yardımı ile bloke kaldırmadır. Akbank müşteri hizmetlerine ulaşıp dakikalar içerisinde blokeden kurtulabilirsiniz. Telefon bankacılığıyla iletişim kurulduğunda sorunun anlatılması halinde hızlıca çözüm için gereken onayları vermeniz sağlanmaktadır. Bu tarz durumlar yaşamamak için dikkatli olmak unutulmamalıdır.

Etiketler: