FinansMAX

Akbank Günlük Para Çekme Limiti

Akbank günlük para çekme limitleri.Akbank müşterisi birçok kişi, Akbank günlük para çekme limiti ne kadardır sorusunun cevabını oldukça merak etmektedir. Çünkü bazı durumlarda müşteriler bankadan normalden biraz daha fazla miktarda bir para çekme ihtiyacı içerisinde olabilmektedirler. Bu bakımdan çekim limitlerinin nasıl bir yapıda olduğu pek çok insanı yakından ilgilendirmektedir.

Genel olarak bu durum, para çekme işleminde kullanılan yönteme veya kişinin bankadan aldığı hizmet yapısına göre değişebilmektedir. Banka müşterileri QR kod, kare kod, ATM kullanımı veya doğrudan şubeye gidecek şekilde para çekimi işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Bu bakımdan limitlerin belirlenebilmesi için öncelikle bu yöntemlere ilişkin çekim limitleriyle ilgili fikir sahibi olunması gerekir.

Akbank QR Kod Günlük Para Çekme Limiti

Akbank müşterilerinin önünde para çekme yöntemleri konusunda oldukça geniş seçenekler vardır. Bunlar arasında yer alan QR kod ile para çekme işlemi, en sık tercih edilenlerden biridir. Bu yöntem para çekme konusunda oldukça elverişli bir yapıya sahiptir. Ayrıca kullanımı açısından da kolay bir yapıya sahiptir.

  • ATM üzerinde direkt uygulamasının açılması,
  • Gerekli bilgilerin girilmesinden sonra giriş kısmına tıklanması,
  • Para çekme veya yatırma işlemlerinden birinin seçilmesi,
  • Para çekme bölümüne gelip buradan QR kod ile para çekiminin seçilmesi,
  • Daha sonra paranın çekileceği tutarın girilmesi ve işlemin onaylanması,
  • ATM üzerinde kamera açıldıktan sonra QR kodun buraya okutulması,
  • Para çekimi işleminin tamamlanması,

Akbank müşterilerinin QR kod sistemini kullanabilmesi için mutlaka internet bankacılığına kayıtlı bulunuyor olmaları gerekmektedir. Çünkü ancak bu olduğu takdirde Akbank QR kod ile para çekme limiti dahilinde para çekim işlemi yapılabilmektedir. Banka müşterileri bu yöntemle günlük 4 bin TL’ye rahatlıkla çekim yapabilirler.akbank günlük para çekme limiti

Akbank Karekod Günlük Para Çekme Limiti

Banka müşterileri çoğu zaman para çekim işlemlerini en pratik şekilde gerçekleştirmek isterler. Onların bu isteğinin karşılanmasına yönelik olarak birçok banka, bünyesinde oldukça alternatif seçeneklere yer vermiştir. En çok müşterisi bulunan Akbank’ta bunlardan biridir.

Akbank para çekimi hizmetleri kapsamında banka müşterileri, karekod sisteminden yararlanarak kolaylıkla bir çekim yapabilmektedir. Bu sistemin aktive olduğu ATM bölümleri üzerinden banka müşterileri istedikleri zaman karekod ile buradan para alabiliyorlar.Karakod ile para çekme limiti ise Akbank müşterileri için sabit bir rakam olarak belirlenmiştir.

Genel olarak bu sistemde yer alan günlük para çekimi limiti, 4 bin TL olarak belirlenmiştir. Son limit olarak kişiler ancak bu ölçekte bir çekim işlemi gerçekleştirebilirler. Bu yöntem para çekimi konusunda oldukça pratik olduğundan birçok insan tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

Akbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Günümüzde bankada hesabı bulunan birçok kişi, en kolay seçenek olarak ATM üzerinden para çekimi işlemini yapmayı tercih etmektedir. ATM cihazlarının birçok yerde ve farklı noktalarda yer alması, her zaman bu işlemin en kolay şekilde yapılabilmesine imkân tanımaktadır.Müşterilerine her zaman tüm bankacılık işlemlerinde kolaylık sağlayan Akbank günlük para çekme limiti konusunda da müşterilerine esneklik tanımaktadır.

Akbank kullanıcıları da çoğunlukla bu güzel seçenekten faydalanarak çekimlerini bu yöntemle yapmaktadırlar. Bu noktada önemli olan ayrıntılardan biriyse, Akbank tarafından kullanıcılara sunulan Neo kartların, çekim konusundaki limitleri değiştirebilmesidir.

Genel olarak müşterilerin ATM üzerinden para çekme limitleri 1500 ve 4000 TL arasındadır. Bazı müşteriler sadece en fazla 1500 TL çekebildikleri gibi bazılarıysa bunu 4000 TL’ye kadar çıkarabilmektedirler. Bu değişimlerin ortaya çıkmasında etken olan şeyse, Akbank tarafından sunulan Neo kartların kullanımıdır.

Eğer bir Akbank kullanıcısı Neo Meo kartına sahipse, gün içerisinde 250 TL  günlük para çekme limiti hakkına sahip olmaktadırlar. Bunun yanı sıra Neo kart kullanıcılarıysa bu durumu 1500 TL’ye kadar çıkarabilmektedirler. Ortalama bir rakam olmasından dolayı birçok için bu kartın sunduğu limit yeterli olmaktadır.

Akbank tarafından müşterilerinin kullanımına sunulan bir diğer kart seçeneğindeyse, Neo Private seçeneği yer almaktadır. Bu kart birçok insan tarafından sevilmektedir. Çünkü normal standartların biraz üzerinde olarak bu kartla 2000 TL’ kadar çekim yapılabilmektedir.Akbank atmden para çekme limiti sizin kart türünüze göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bunun yanı sıra Akbank Neo Business kart ile bu çekim limiti en yüksek seviye olan 4000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu kartın ticari bir ayrıcalığa sahip olmasından dolayı ona bu çekim limit hakkı tanınmıştır.

Akbank Şubeden Günlük Para Çekme Limiti

Akbank şubesine giderek de para çekimi işlemlerinin yapılması mümkün olabilmektedir. Her ne kadar diğerleri kadar pratik bir yöntem olmasa da yine farklı hususlar kapsamında bazen bu seçenekte Akbank müşterileri tarafından seçilebilmektedir.Günümüzde 2020 yılı itibari ile güncel akbank para çekme limiti şubeden yapılan çekim işlemlerinde limitsiz olarak belirlenmiştir.Yani şubeden para çekme işlemlerinizde bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Akbank şubesine giderek para çekme işlemlerindeki limitler de, duruma göre bir değişkenliğe sahip olabiliyor. Burada 4000 TL gibi normal standartlar aşılmadan müşterinin hesap durumuna göre belli bir miktar ödenebiliyor.

Ancak eğer belirlenen standartların çok üzerinde bir miktarda çekim yapılacaksa o zaman müşteriden birtakım belgelerin istenmesi durumu ortaya çıkabiliyor. Bu paranın çekileceğine dair müşterinin ilgili evrakları gerektiği gibi imzalaması da istenebiliyor.

Etiketler: