FinansMAX

Akbank Faiz Oranları ile Vatandaşı Sevindirdi

Akbank Vatandaşın ve bankaların derdi uzun zamandır faiz oranlarındaki oynaklık idi. Devlet geçen günlerde bankalara destek kampanyaları için iş birliği duyurusunda bulunmuştu. Devlet ile iş birliği içerisinde olmak isteyen bankalar ise sıra sıra yeni kararlarını yayımlamaya başladı. İşte haberin detayları…

Yakın tarihler içerisinde merkez bankasının bankalara faiz oranlarını indirmelerini söylemesinin hemen ardından, binlerce banka faiz oranlarının ufak çapta da olsa birçok değişiklik yaptı. Fakat yapılan değişikler pandeminin devam etmesi sebebi yüzünden çok da uzun süreli olmadı. Bu sefer ise binlerce banka eski faiz oranlarına dönmenin yollarını aradı durdu. Bu durumda ise vatandaşların büyük kısmı mağdur durumda bırakıldı. Aynı durumda muzdarib olan sadece vatandaş olmadı. Bankalarda vade seçenekleriyle oynamak zorunda kaldıkları için düşük kazançlar ile ayı kapatmak zorunda kaldı. Değişen tek şey vatandaşın cebinden kısa vadeli olarak para çıkmaması oldu. Beklenilen olmadı çünkü birçok vatandaş pandemi yüzünden işsiz kaldı. İşsiz kalan vatandaş ise çareyi kredilerde ve ek olarak kredi kartlarında aradı.

Akbank’ta bu destek kampanyasına dahil olmak isteyen binlerce bankadan biriydi. Kampanya kapsamında iki farklı faiz oranı belirleyecek olan banka, vatandaşa biraz nefes aldıracağa benziyor.

Cirolar Ana Hedef Olacak

Akbank yola her kesime hitap edecek ve herkesin kolaylık ile yararlanabileceği bir destek kampanyası ile başladı. Vatandaşlara iki türlü faiz oranı sunuldu. Bu faiz oranlarında isteyen değişikliğe gidebilecek, isteyen ise sabit faiz oranlarından kolaylık ile yararlanabilecek. Bu destek kampanyasındaki değişen faiz oranları en çok da esnafın yüzünü güldürecek gibi gözüküyor. Esnaf cirosunu bankanın istediği limite kadar çıkartabilirse bu paketten yararlanabilecek. Diğer vatandaşlar için ise banka yöneticileri genel olarak sabit faiz oranlarından yararlanılmasının daha doğru olacağını söyleyecek. Bankanın ana hedefi ise yol göstermek değil. Gerek ödeme planı olsun gerekse fikir vermek olsun her türlü hizmeti bu bağlamda vatandaş ile paylaşabilecek. Banka tarafından yapılan son açıklamada ise bu kredi kampanyasının online ve ATM üzerinden de yapılabileceğini duyurdu.

Etiketler: