FinansMAX

AirDrop Nedir

Bir Apple aygıtı kullanıcısın diğer Apple aygıtlarıyla fotoğraf, belge ve diğer dosyaları paylaşması için kullanılan program ”Airdrop”tur. AirDrop internet bağlantısı ile veya bluetooth bağlantısı ile çalışmaktadır. Dolayısıyla aygıtınızdan dosya paylaşımı yapabilmek için mobil veriniz veya WiFi bağlantınız açık olmalı ya da bluetooth bağlantınızı sisteme tanımlamalısınız.

Ayrıca dosya paylaşımı yaptığınız kişilerin de bu işlevlere sahip bir aygıt kullanıyor olması gerekmektedir.  Bu anlattıklarımızın yanı sıra herhangi bir aygıtta kişisel erişim noktası açılmamalıdır. Bunun gibi durumlarda, AirDrop tarafından sistemde bir casus yazılım olduğu anlaşılmakta ve dosya paylaşımına izin verilmemektedir. AirDrop’un nasıl kullanıldığı ve Airdrop kullanılırken dikkat edilecek hususlar tüm Apple kullanıcıları tarafından merak edilmektedir.

 

Airdrop Nasıl Kullanılır?

 

Bu programı kullanmak için sırasıyla

  • Bir uygulama açın
  • Paylaş’a veya Paylaş düğmesine dokunun.
  • Fotoğraflar uygulamasından bir fotoğraf paylaşırsanız, sola veya sağa kaydırıp birden çok fotoğraf seçebilirsiniz.
  • Paylaşmak istediğiniz AirDrop kullanıcısına dokunun.
  • Bir önceki adımın haricinde programı kendi Apple cihazlarınız arasında da kullanabilirsiniz.

Eğer kullanıcıları veya diğer cihazları görmüyorsanız aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

AirDrop Nedir

Kullanılırken Dikkat Edilecek Hususlar

AirDrop ile dosya gönderimi işlemi yaparken dikkat edilecek bazı hususlar bulunmaktadır. İlk olarak dosya gönderdiğiniz kişinin program ayarının ‘‘Yalnızca Kişiler’’den dosya alacak şekilde olup olmadığını kontrol edin. Programın iyi bir biçimde çalışması için dosya paylaştığınız kişilerin de kişi kartınızda e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı bulundurmaları gerekir. Eğer paylaşım yapacağınız paylaşımcıların ‘‘Kişiler’’inde değilseniz, dosyaları almaları için programın dosya alma ayarını ‘‘Herkes’’ olarak ayarlamalarını sağlayın. Ayrıca program ayarlarında aygıtınızı kimlerin görebileceğini ve size kimlerin içerik gönderebileceğini seçebilirsiniz.

 

AirDrop Üyeliği Nasıl Açılmaktadır?

Herhangi bir Apple aygıtı kullanıcısı programı kullanarak sizinle bir şey paylaştığında önizlemeli bir uyarı görürsünüz. Kabul Et veya Reddet’e dokunabilirsiniz. Kabul Et’e tıklarsanız uygulamanın içerisinden program açılmaktadır. Örneğin fotoğraflar, ‘‘Fotoğraflar’’ uygulamasında görünür ve web siteleri Safari’de açılır. Uygulama bağlantıları, App Store’da açılır, böylece uygulamayı indirebilir veya satın alabilirsiniz. İPhone’unuzdan Mac’inize bir fotoğraf örneğinde olduğu gibi kendinize paylaşım yaparsanız, Kabul Etme veya Reddetme seçeneği görmezsiniz. Dosyalar otomatik olarak cihazınıza gönderilir. Ancak dikat etmeniz gereken bir husus daha var. Her iki cihazda da aynı Apple Kimliği ile giriş yapıldığından emin olun.

AirDrop coin

AirDrop nedir?

Bir Apple aygıtı kullanıcısın diğer Apple aygıtlarıyla fotoğraf, belge ve diğer dosyaları paylaşması için kullanılan programdır.

 

AirDrop nasıl kullanılır?

Bir uygulama açın. Paylaş’a veya Paylaş düğmesine dokunun. Fotoğraflar uygulamasından bir fotoğraf paylaşırsanız, sola veya sağa kaydırıp birden çok fotoğraf seçebilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz AirDrop kullanıcısına dokunun.

Etiketler: