FinansMAX

3D Secure Olmayan Alışveriş Siteleri

3D Secure, Kredi kartı veya banka kartı ile alışveriş yapmak istediğimizde bazen sorunlar yaşayabiliyoruz. Bu sorunlar birçok zamanda farklılık gösterebiliyor. Özellikle telefonumuza ulaşamadığımız bir durumda alışveriş yapmaya çalışıyorsak muhtemelen yaşayacağımız sorun cep telefonuna gönderilen sms şifresini bilmediğimiz için alışverişi tamamlayamamak olacaktır.,

Eğer bu makaleye ilgi duyduysanız muhtemelen aşağıdaki bağlantılarada ilgi duyabilirsiniz.

Okumanızı tavsiye ettiğimiz bağlantılar ;

Cardable Alışveriş Siteleri 2019

Bizlerde bu problemi yaşamamanız için cep telefonunuza ulaşamadığınız durumlarda sizden sms onayı istemeyecek cardable alışveriş siteleri olarakta bilinen 3d secue olmayan alışveriş siteleri listesini sizlerle paylaşıyoruz.

 1 -) AMAZON

Listemizin ilk sırasında amazon var.Dünyanın heryerinde hizmet veren amazon kısa süre önce Türkiye perakende sektörüne giriş yapmış ve birçok büyük e-ticaret sitesinin dev bir rakibi olmuştu.Pazarda kısa sürede büyük bir pay sahibi olan amazon kredi kartı alışverişlerinde sizden 3d secure kodu istemiyor.Ayrıca amazon aynı zamanda cvv kodu istemeyen alışveriş sitelerinden  de biridir.

Hergün milyonlarca alışveriş yapılan amazon bu bilgileri istememesine rağmen dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biridir.

2 -) Trendyol

Hertürlü ürünün bulunduğu bir alışveriş sitesi olan Trendyol sadece Türkiye’de faaliyet verse de bu alanda büyük bir pazara sahiptir.Güvenlik protokolleri gereği teknolojik ürünlerde 3d sms onayı zorunluluğu olsada hiçbir giyim ürünlerinde 3d secure istememektedir.

Yani giyim alışverişi yapacaksanız trendyol cep telefonuna sms göndermeyen alışveriş siteleri listenizde bulunan bir site olmalıdır.Ancak şunu belirtmeliyiz , trendyol 1.000 tl ve üzeri bazı giyim ürünlerinde 3d sms onayı isteyebilmektedir.Eğer böyle bir durum olursa alışverişinizi bir kaç parçaya bölmeniz gerekebilir.

3 -) Lcwaikiki

Bir diğer giyim alışveriş sitesi olan Lcwaikiki de aynı şekilde hiçbir ürününde 3d secure onayı istememektedir.Bir üst limit olmaksızın dilediğiniz kadar ürününüzü sepete atabilir ve kredi kartı ile alışverişinizi yapabilirsiniz.

Kredi kartınızdan ödeme yaparken lcwaikiki hiçbirşekilde 3d secure onayı istemeyecektir. Bu yüzden bu siteyide 3d secure olmayan alışveriş siteleri listemizde 3.sıraya ekleyebiliriz.

4 -) Yukko

Türkye’de yeni bir site olan Yukko elektrik ürünlerin de birçoğunun dahil olduğu alışveriş ürünlerinden 3d sms onayı istememektedir.Bu sayede yukko.com üzerinden yapacağınız kredi kartı alışverişlerinizde cep telefonuna sms gönderilmeyecek ve rahatlıkla alışverişinizi yapabileceksiniz. Ancak Yukko fraud güvenliği gereği bazı durumlarda güvenlik teyidi amacıyla kredi kartı sahibini arayabilir.Eğer cep telefonunuza hala ulaşamadıysanız ve bu aramaya cevap veremezseniz siparişiniz iptal edilebilir.

5 -) Avansas

Yine birçok teknolojik ürünün bulunduğu bir e-ticaret sitesi olan avansas.com da 3d secure istemeyen alışveriş sitelerinden biridir.

Burada yapacağınız alışveriş sitelerinde de bir üst limit olmaksızın kredi kartı alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Avansas da yine diğer firmalarda olduğu gibi 3d secure istemesede fraud birimi şüpheli gördüğü alışverişleri iptal edebiliyor.

6 -)Defacto

Defacto mağazısda artık alışveriş esnasında sizden 3d sms istemiyor.Cep telefonunuza sms göndermeden bu sitedende alışveriş yapabilirsiniz.

Sizlere tavsiyemiz cep telefonunuza ulaşamayacağınız durumlarda kolay bir yöntem olan 3d secure olmayan siteleri tercih etmek yerine normal siteleri tercih etmenizdir.Çünkü bu siteler genellikle güvenliği diğer sitelere göre daha düşüktür ve kredi kartı kopyalama gibi durumlara açık sitelerdir.

Ayrıca cep telefonuna sms göndermeyen alışveriş siteleri genellikle ürünlerinizin kargo süreçlerini çalıntı kredi kartı harcaması olmasına karşın bir durumla karşılaşmamak için işlemleri geç gerçekleştirir.

Eğer daha hızlı bir kargo sürecine sahip olmak isterseniz  hemde güvenliğiniz için 3d secure olan siteleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

Etiketler: