FinansMAX

3D Secure Olmayan Alışveriş Siteleri 2022

Günümüzde hergün milyonlarca liralık alışverişler online alışveriş sitelerinde yapılıyor. Tek yapmanız gereken bu online alışveriş sitelerinden birine girip bir ürün beğenmek ve adresinizi yazarak kredi kartı ile ödemenizi yapıp ürününüzün kargoya çıkmasını beklemek. Oldukça hızlı gerçekleşen bu yöntemde bazen ödeme esnasında problemler çıkıyor ve alışverişiniz zorlaşabiliyor.

Genellikle en çok karşılaşan sorun ise cep telefonunuza sms gelmemesi veya şarjınızın bitmiş yada telefonunuzun yanında olmaması. Peki bu gibi durumlarda cep telefonuna sms göndermeden nasıl kredi kartı ile ödeme yapılır ?

Cardable Siteler

Kredi kartı ile ödeme yapacağınız sitelerde 3d secure denilen güvenlik önlemi çoğu sitede bulunmaktadır.Bu önlem siz alışverişinizi tamamlarken kartınızı girdikten sonra cep telefonunuza bir doğrulama smsi gönderir ve sizden onu girmenizi ister.Böylece kart sahibinin gerçekten siz olup olmadığını sistem teyit eder.3D Secure şifresini girdikten sonra banka eğer doğruysa karttan ödemeyi çeker ve alışveriş sitesine onaylandığına dair bilgi gönderir.

Ancak bazı durumlarda cep telefonuna sms gitmesini istemeyebiliriz. Cep telefonunuz yanınızda değil ise yinede kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz ancak bu işlemleri sadece 3d secure olmayan alışveriş sitelerinde yapabilirsiniz. Peki 3d secure istemeyen siteler hangileridir ve bu siteler nasıl bulunur ?

3D İstemeyen Online Alışveriş Siteleri

Bu siteleri deneyerek veya internette araştırma yaparak kolayca bulabilirsiniz. Bu siteler cep telefonuna sms göndermez ve kredi kartından provizyon alarak ödeme işlemini başlatmaktadır. Cardable alışveriş siteleri olarakta bilinen bu siteler günümüzde birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Sizler için popüler 3d Secure sms doğrulama istemeyen 2022 cardable alışveriş sitelerini araştırdık ve makalemizin devamında sizlerle paylaşıyoruz.

1 -) Hepsiburada

Alışveriş sitelerinin Türkiye’deki en popülerlerinden biri olan hepsiburada altın hariç hiçbir ürününde cep telefonuna sms göndermemektedir.Böylece kredi kartınız ile kolayca ödeme yapabilir ve 3d secure kullanmadan siparişinizi vermiş olabilirsiniz.

2 -) Amazon

Geçen yıl Türkiye pazarına giren ticaret devi amazon ne yazıkki büyük bir saldırıya uğradı.Cep telefonuna sms göndermeyen cardable bir site olduğu için kredi kartı hırsızları tarafından en çok alışveriş yapılan amazon bu yüzden milyonlarca lira zarara uğradı. Ancak yinede hala cep telefonuna sms göndermeyen amazon listemizde  ikinci sırada.

3 -) Yukko

Yukko’da çok fazla bilinmesede  birçok alışveriş seçeneğine sahip bir online alışveriş sitesi.

4 -) Avansas

Kısa süre önce popülerleşen ve genellikle işyerleri tarafından kullanılan müşterilerine ödeme kolaylığı sağlayabilmesi için ödeme işlemlerinde 3d secure onayı istememektedir.

5-)Lcwakiki

Giyim markalarından biri olan lcwakiki cardable olup müşterilerinden 3d secure sms şifresi istememektedir.

6-) Trendyol

Birçok alışveriş alternatifine sahip trendyol da listemize cardable sitelerden biri olarak eklenmiştir.

Bu makalemizde sizler ile 3d secure olmayan alışveriş sitelerini paylaştık. 2022 yılı itibari ile sürekli güncellenen bu makalemizde en güvenli cardable alışveriş sitelerini bulabilirsiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: