FinansMAX

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2022 Güncel

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

3 ay ertelemeli kredi, Ertelemeli krediler, diğer kredilerden farklı olarak, ödemelerinin sonradan başladığı kredilerdir. Bu krediler genellikle ilk aylarda ödeme yapamayacak fakat krediye de ihtiyacı olan kişiler başvuru yapar. Bu sayede kredi alındıktan sonraki 3 ay boyunca, kullanıcı rahat bir nefes alır. 3 ay sonrasında ise ödeme yapmaya başlayabilir. Bu hizmeti kullanmak isteyenler zaman zaman ertelemeli krediyle gündeme gelen bankalara başvuru yapabilirler. Ertelemeli kredi hizmeti sunan bankalardan bazıları şunlardır;

  • Yapı Kredi
  • İş Bankası
  • Qnb Finansbank
  • Garanti BBVA
  • Vakıfbank
  • İng
  • Akbank gibi kamu ve özel bankalar 3 ay ertelemeli kredi verirler.

Kredi kullanacak olanlar, ihtiyaçlarına göre alacakları krediye karar verebilirler. Tabi ki krediyi almadan önce faiz oranlarını da incelemeleri gerekir. Bu şekilde hangi bankanın hizmetinden faydalanabileceklerini belirlerler.

Ertelemeli Kredilerde Faiz Bekler Mi?

Ertelemeli kredi alan kişiler, kendi ihtiyaçları için bu yönteme başvururlar. Fakat erteleme olsa dahi, kredi faizinin işlediği unutulmamalıdır. Bu durum ödenmesi gereken tutarı etkiler. Bu kredi türü kullanılmaya başlamadan önce detaylarının mutlaka incelenmesi gerekir.

Çünkü kredilerini bu şekilde ödeyemeyecek olanlar zor durumlar yaşayabilirler. Ödeme yapılamaması ya da ödemelerin gecikmesi, kredi notunun düşmesine neden olur. Bu da o kişinin bankalara arasında sorun yaşamasına neden olur. Krediler 3 ay sonunda ödenmeye başladıktan sonra, ödemeler kesinti olmadan yapılmalıdır.

Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Almak Mantıklı Mıdır?

Banka müşterilerinin nakde ihtiyaç duyması farklı yöntemleri denemeye itebilir. 3 ay ertelemeli bu yöntemlerdendir. Ne kadar mantıksız gibi görülse de bu kredi türü bazılarına çok mantıklı gelir. Bunun sebebi nakdin aciliyetidir. Ödeme geç başlayacağı için o anda bu krediyi almak mantıklı gelebilir. Bu durumun faiz oranlarını etkileyeceği de unutulmamalıdır.

Bu uygulamalar müşteriler kadar bankalar için de avantaj sağlar. Bu hizmeti sağlayan bankalar, kendilerine daha fazla kullanıcı edebilirler. Bu da daha fazla para giriş-çıkış işlemi anlamına gelir. Bankalar bu sistemleri çok fazla kullanıcıya sunar. Ertelemeli krediler özellikler yılbaşı ya da bayram gibi dönemlerde daha çok gündeme gelir. Bunun nedeni de insanların bu günlerde daha çok nakde ihtiyaç duymasındandır.

Etiketler: