FinansMAX

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

18 yaş altı kredi kartı veren bankalar, gençlere kredi kartı, 18 yaşıma girmeden kredi kartı alabilirmiyim? Bankacılık faaliyet alanlarının genişlemesi ile birçok alanda ödeme kolaylığı sağlamaya başladı.Özellikle kredi kartının hayatımıza girmesi ile neredeyse nakit para taşımayı bırakmışken kardeşlerimize ve çocuklarımıza sürekli nakit harçlık verebilmek için yanımızda para bulundurmakta zorlanabiliyoruz.

Böyle durumları engellemek ve sürekli nakit para taşıma sıkıntısında kurtulmak için gençlere kredi kartı veren bankalardan kart başvurusu yapabiliriz.Ancak 18 yaş altı gençlerin kredi kartı başvurusu yapması biraz daha zor olabiliyor.Her bankanın kredi kartı vermediği gençler için hazırladığımız bu makalede 18 yaş altı gneçlere kredi kartı veren bankaları sizler ile paylaşacağız.

18 Yaşıma Girmeden Kredi Kartı Alabilirmiyim?

Tabi ki evet.Yaşınız kredi kartı alabilmek için bir engel oluşturmaz.Gerekli şartları sağladığınız takdirde sizde kredi kartı sahibi olabilirsiniz.Ailenizin maddi durumuna bağlı olarak yüksek limitli bir kredi kartı bile alabilirsiniz.

18 yaş altı olduğunuz için diğer bireylerden ek olarak bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.Başvuru süreci ve size kredi kartı verebilecek bankaların listesini aşağıda bulabilirsiniz.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

Birçok bankanın asıl amacı yüksek limitli kredi kartları vererek kaar etmek olduğu için gençlere özel kredi kartı çıkarmıyorlar. Bu yüzden her banka 18 yaş altı gençlere kredi kartı vermiyor.Sizler için bir araştırma yaptık ve kredi kartı veren bankaların tamamını listeledik.

Aşağıda 18 yaş altı olanlara kredi kartı veren bankaları bulabilirsiniz.

  • Enpara
  • TEB
  • Garanti
  • Akbank
  • Ziraat

Yukarıda 18 yaş altı kredi kartı veren bankalar listesini bulabilirsiniz.Bu bankalar bazı şartlar ile birlikte gençlere kredi kartı vermektedir.Genellikle bu kartların limiti ebeveynler tarafından belirlenmektedir.Böylece harcama limiti kontrol altında tutulur.Başvuru süreci hakkında daha fazla detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Nasıl Alınır ?

Başvuru süreci için size kefil olabilecek bir aile büyüğünüze ihtiyacınız var.Anneniz veya babanız ile birlikte yukarıda listelediğimiz bankalardan birine giderek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.Başvuruyu tamamlarken kart limitinizi ve ne kadar para içinde olacağını sizin ile birlikte gelen ebeveyniniz belirler.

Böylece bu 18 yaş altı kredi kartı başvurusu tamamlanmış olur.Başvuru sonucunuz çok kısa sürede sonuçlanır.Kredi kartının size teslim süresi ise genellikle 1 haftadır.1 Hafta sonra size özel olarak basılmış ve üzerinde sizin adınızın yazdığı kredi kartını teslim alabilirsiniz.

18 Yaşın Altında Olanlar için Kredi Kartı

Bu kartların ortak özelliği aslında düşük limitli olmasıdır.Yetişkinlerin kredi kartları gibi 20-30 bin lira limitli kartlar olmazlar ancak kefilinizin maddi durumuna bağlı olarak 5.000 liraya kadar limitli kredi kartı alabilirsiniz.

Gençlere verilen kredi kartı ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz 18 yaş altı kredi kartı veren bankaların müşteri temsilcileri ile görüşerek konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Etiketler: